Alonso, Vettel’e yaptığı hamlenin adil olmadığını kabul ediyor

0

Fernando Alonso, Alman sürücünün aracı hasarlı olduğu için son turda Sebastian Vettel’e yaptığı hamlenin “adil olmadığını” kabul ediyor.

Yarışa on üçüncü sıradan başlayan İspanyol sürücü, bugün istikrarlı bir sürüşle yarışı yedinci sırada bitirdi. Fırsatları iyi değerlendiren tecrübeli sürücü, son turun ilk virajında Sebastian Vettel’i geçerek performansını taçlandırmış oldu. Ancak bu geçiş tartışmaları da beraberinde getirdi.

Geçişten sonra takım telsizinden Alonso’yu şikayet eden Vettel, yarıştan sonra da İspanyol pilotun suçlu olduğunu tekrarladı. Alonso ise  yarış sonrasında Vettel’in aracı hasarlı olduğu için bunun adil bir geçiş olmadığını kabul etti. Fakat suçlamalara yanıt vermedi.

“Tabii ki adil bir savaş değildi. Çünkü Sebastian’ın aracında hasar vardı ve ben de virajlarda biraz hızlıydım. Nihayetinde çok da hızlı olmayan bir Ferrari gördüğümde şaşırdım.”

“Sorununun ne olduğunu sordum. Belli ki aracında hasar vardı ve virajlarda biraz zorlanıyordu.”

“Virajları çok geniş dönüyordu. Bu yüzden karşıma çıkan ilk fırsatta açık kapıyı gördüm ve girdim. Ama bir noktada pist bitti ve o çimlere kadar gitmeye devam etti. Yani bu yüzden bir noktada geri çekilmek zorundasınız.”

Yarıştan sonra konuşan Vettel de, yaşadığı temaslara gönderme yaparak yarışı bitirmiş olduğu için şanslı olduğunu söyledi.

“Çok kırılgandım. Bu yüzden beni başka sefer geçebilirdi. Bence içeriye dalma şekli ‘ya hep ya hiç’ tarzındaydı. Ben geri çekilmek zorunda kaldım. Yoksa çarpışacaktık. Sadece yarışı bitirdiğim için mutluyum.”

Bizi Twitter’dan takip edebileceğinizi biliyor muydunuz?

@damalibayrak1.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz