Renault Motoru 950 Beygirden Daha Güçlü!

0

R.S.18’i dün görücüye çıkaran Renault, yeni güç ünitesinin 950 beygirden fazla güç ürettiğini iddia ediyor. 

Ekip araç tanıtımının ardından resmi web sitesinde, teknik detayların yer aldığı bir liste yayınladı ve güç ünitesi ile ilgili verilen bilgilerde motorun 950 beygirden daha güçlü olduğu göze çarptı.

Bununla birlikte Red Bull ve McLaren gibi iki üst düzey müşteriye sahip olan Fransız üretici asıl odaklandıkları alanın dayanıklılık seviyesi olduğunu belirtiyor.

“Güçlü bir dayanıklılık kaydına ihtiyacımız var” diyen Bell ekledi: “Bu, üzerinde yoğunlaşmamız gereken bir şey ve kış boyunca çok sıkı çalıştık. Yapabileceğimiz kadar dayanıklı bir araca ihtiyacımız var.”

“Bu devasa bir mücadele, performans gelişiminden bile daha öte ve yüzleştiğimiz en zor görev.”

“Dayanıklılığı geliştirirken, mükemmeliyetten başka hiçbir şeyi kabul etmemeliyiz. Araç üzerinde bulunan herhangi bir parça en yüksek standartlara göre tasarlanmalı ve üretilmeli; amaca uygun olarak kontrol edilmeli ve yeniden kontrol edilmeli.”

“Geçen yıl başımızı yakan tüm sorunlar, yeni bir yaklaşımla ortadan kaldırılmalı. Bununla birlikte bu, bir anahtar gibi şıklatabileceğiniz bir şey değil, iyi kurulmuş proseslere ihtiyacınız var.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz