Renault: Dayanıklılık Sorunlarını Halletmek İçin Yeni Bir Yaklaşım Gerek

0

Renault, 2018 sezonunda ilerlemek için gereken dayanıklılık adımının yalnızca “yeni bir yaklaşım” ile atılabileceğini düşünüyor.

Renault geçtiğimiz yıl performans açısından cesaret verici bir gelişim kaydetse de dayanıklılık sorunları nedeniyle birçok yarışta değerli puanlar kaybetmişti.

Bu, Fransız ekibin kış boyunca en çok önem verdiği alandı ve R.S.18’in lansmanının ardından konuşan teknik şef Bob Bell, Renault’nun bu yıl işleri daha sağlam hale getirmesi için çok farklı bir şekilde çalışması gerektiğini belirtti.

“Güçlü bir dayanıklılık kaydına ihtiyacımız var” diyen Bell ekledi: “Bu, üzerinde yoğunlaşmamız gereken bir şey ve kış boyunca çok sıkı çalıştık. Yapabileceğimiz kadar dayanıklı bir araca ihtiyacımız var.”

“Bu devasa bir mücadele, performans gelişiminden bile daha öte ve yüzleştiğimiz en zor görev.”

“Dayanıklılığı geliştirirken, mükemmeliyetten başka hiçbir şeyi kabul etmemeliyiz. Araç üzerinde bulunan herhangi bir parça en yüksek standartlara göre tasarlanmalı ve üretilmeli; amaca uygun olarak kontrol edilmeli ve yeniden kontrol edilmeli.”

“Geçen yıl başımızı yakan tüm sorunlar, yeni bir yaklaşımla ortadan kaldırılmalı. Bununla birlikte bu, bir anahtar gibi şıklatabileceğiniz bir şey değil, iyi kurulmuş proseslere ihtiyacınız var.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz