Lowe, Araçların Gelişim Bölgelerini Değerlendirdi

0

Williams teknik şefi Paddy Lowe, 2018 sezonunda bargeboard bölgesinin araç gelişiminde kilit önem taşıyacağı görüşünde. Tecrübeli mühendis, bu bölgede sezon içinde büyük gelişimler görmeyi bekliyor.

Takımlar yeni sezonda kullanacağı araçlarını tanıttıkça bu yıl hangi takımın nasıl avantajlar yakalayacağı da merak konusu oluyor. Motor dayanıklılığı ve gücü bir yana dursun, şasiyle ilgili tartışmalar büyüyerek devam ediyor.

Bu tartışmalara en son katılan isim ise Williams’ın duayen mühendisi Paddy Lowe oldu. Lowe, aracın yan kısmında tabanda yer alan ve kokpitin hemen dışında olan kısmın, yani bargeboard bölgesinin ana gelişim bölgesi olacağı görüşünde olduğunu beyan etti.

“2017 kurallarında bildiğimiz gibi, bargeboard bölgesinde yeni bir boyut ve yeni bir özgürlük vardı.”

“2017 yılında bu bölgedeki araçlarda büyük bir gelişim gördük ve bu gelişim daha da devam etti. Eğer aracımızı yakından görürseniz bu bölgeyi daha da geliştirdiğimizi fark edeceksiniz.”

“Aynı şeyi rakiplerimizde de görmeyi bekliyorum çünkü bu bölge, geçtiğimiz yıl gelen yeni düzenlemelerde tam anlamıyla değerlendirilmemiş en büyük fırsat bölgesiydi.”

“Geçtiğimiz yıl T-kanat kanat ve shark fin tartışmalarını yaşadık. Herkes ne kadar çirkin olduklarından şikayet etti. Bu yüzden gelir gelmez gittiler. Sonucu görüyorsunuz. Hala bir kanat var fakat biraz kesilmiş vaziyette.”

“T-kanatsa artık yasak. Onu koyamazsınız. Ama hala vites kutusu kanadımız var. Bunu geçtiğimiz yıl en son koyan takım bizdik. Bu yüzden şimdilik sadece daha alçak bir t-kanat.”

“Bu yıl bunu devam ettireceğiz. Birçok diğer takımın da aynı bölgede benzer bir kanat kullanacaklarını tahmin ediyorum.”

“Benzer bir bölgede, maymun koltuğu denen kanadı kaybettik. Egzoz borsunun arkasındaki küçük kanadı. Enteresan bir şekilde yasaklandı çünkü sürüklenen bir miktar kirli hava çıkışı vardı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz