Ricciardo, RB14 İle İlk Testinde Kaza Yaptı

0

Daniel Ricciardo, Pazartesi Silverstone’daki çekim gününde kaza yaparak RB14’üne hasar verdi, fakat Red Bull bu olayın sezon öncesi test planlarını etkilemeyeceğini söylüyor.

Ricciardo, lansmandan birkaç saat sonra yağmurlu Silverstone’da RB14’ü ilk defa denedi.

Fakat takım 100 km limitine yaklaşmadan önce testi kısa kesmek zorunda kaldı. Bunun sebebi ise Ricciardo’nun ıslak zeminde kaza yaparak bariyerlerle yavaşça temas etmesiydi.

Avustralyalı sürücü kazayı yaralanmadan atlatsa da bazı kaynaklar temasın aracın ön tarafına hasar verdiğini söylüyor. Hasar alan parçalar arasında aracın ön kanadı, tabanı ve süspansiyonu bulunmakta.

Genellikle yılın bu noktasında takımların yedek parçaları bulunmamakta, böyle bir kazanın takımın gelecek hafta başlayacak sezon öncesi testleri için yapacağı hazırlıkları etkileme olasılığı vardı.

Fakat bir takım sözcüsü, her şeyin yolunda olduğunu ve bu kazanın gelecek hafta Barcelona’da bir sıkıntı çıkarmayacağını söyledi.

Takım büyük olasılıkla yedek parça programını hızlandırarak RB14’ü gelecek haftanın başında testlere tamamen hazır hale getirecek.

Red Bull, mükemmel bir ilk gün geçirmese de pit stop antrenmanları da dahil olmak üzere programlarının çoğunu tamamlamayı başardı ve Ricciardo aracın ona verdiği ilk histen memnundu.

“Sadece birkaç tane turdan bir şey anlamak zor ama aracın verdiği ilk his güzeldi.” dedi Ricciardo.

“Şu an bile kötü hava koşullarına rağmen aracın arkasının bayağı sabit olduğunu hissedebiliyorum. Bunlar ümit verici erken işaretler.”

Ricciardo ayrıca halo kokpit koruma sisteminin varlığının sorun çıkarmadığını ekledi.

“Şu ana dek halo ile gayet iyi görebildim.”

“Daha önceden haloyu sadece birkaç kez test etmiştim o yüzden bugün benim için oldukça yeniydi ama onun orada olduğunu fark etmedim bile, bu bayağı iyiydi.”

“Açıkçası üstümde bir şeyler yoksa, düz bir pistte sıkıntı çekmiyorum.”

“Uzun bir gündü, her şeyi yoluna koymaya çalışmak ve çekimleri yapmak; ama onları burada yapmak Barcelona’da yapmaktan çok daha iyi.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz