Abiteboul: Renault Şasisi McLaren ve Red Bull ile Yarışacak Düzeyde Değil

0

Renault F1 takım patronu Cyril Abiteboul, şasileri dolayısıyla Renault motoruna sahip diğer iki takıma göre dezavantajlı olduklarını söyledi.

2018 sezonunda Renault, Red Bull Racing ve McLaren takımları Renault motoru kullanacak. Bu üç takım arasında ilgi çekici bir mücadelenin ortaya çıkması bekleniyor.

Bununla birlikte, Renault F1 patronu Abiteboul, Renault’nun şasisinin diğer iki takımla karşılaştırıldığında yetersiz olduğunu ve bu sebeple mücadelenin Red Bull ve McLaren arasında olabileceğini söyledi.

“Aerodinamik ve mekanik altyapı açısından, şasi açısından Red Bull’a göre önemli bir eksikliğe sahip olduğumuzu biliyoruz.”

“Red Bull’u çok iyi tanıyoruz ve bu harika bir kriter. Sanırım şu an en iyi şasi olmasa da, en iyi şasilerinden birine sahipler. Neler başaracaklarını göreceğiz.”

“McLaren, bizim için bir bilinmez. Çünkü farklı bir şasi ve farklı bir motora, farklı sürücülere sahiplerdi. Bu yüzden karşılaştırmak çok zor. Bu ilginç bir kıyas olacak.”

“Genel kapasite açısından, bu yıl boyunca onlarla yarışabilmeliyiz.”

“Unutmamamız gerekir ki, [Red Bull ve McLaren] çok iyi yapılandırılmış, çok iyi organize edilmiş, çok iyi finanse edilen, çok istikrarlı kuruluşlar.”

“Biz hala bir yapım aşamasındayız. Hala büyüyoruz ve kendi ekibimizi kurma sürecindeyiz.”

“Bu yıl boyunca bizimle onlar arasında sadece çok küçük bir fark görmek istesek bile, 2019’dan önce onlarla tam anlamıyla yarışabilecek bir konumda olamayacağımızı düşünüyorum.”

Abiteboul,  Renault’nun bu yılki şampiyona hedefi sorulduğunda ise, “Aracımızı tanıtırken sporla ilgili hedefimizi teyit edeceğiz ancak bu doğrultuda olması gerekiyor.” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz