Versteppen: Motorumuz Mercedes olsaydı yenilmez olurduk

0

Red Bull pilotu Max Verstappen, Red Bull’un Renault yerine Mercedes motoru kullanması halinde yenilmez olacağını iddia etti.

Uzun yıllardır Renault ortaklığıyla çalışan ve dört yılı domine etmiş olan Red Bull’un genç pilotu Max Verstappen, 2014 yılından beri rakipsiz olan Mercedes motorunun kendilerinde olması halinde rakipsiz olacaklarını iddia ediyor. Verstappen’i bu düşünceye iten şey ise şasilerine olan inancı.

“Eğer arka tarafta Mercedes motorumuz olsaydı bizi (starttan sonra) hiç göremeyebilirlerdi bile. Bizim motorumuz Mercedes ve Ferrari’dekilere göre istikrarlı bile değil. Ama bunun birçok sebebi var. Yoksa zaten bunu çok önceden çözmüş olurlardı.”

2016 yılında iyi bir motora sahip olmasa da iyi şasi performansı ve istikrarla sezonu ikinci tamamlayan Red Bull, 2017 sezonundan çok şey beklemiş fakat umduğunu bulamamıştı. Verstappen 2018 için tekrar iyi bir şasiye sahip olduklarını düşünüyor. MGU-H’dan kaynaklanan dayanıklılık sorunları çözüldüğünde ise daha iyi sonuçlar alacaklarını söylüyor.

Geçtiğimiz sezon Red Bull üç galibiyet almış olsa da Verstappen de takımın sezona çok kötü başladığını kabul ediyor. Genç pilota göre bunun sebebi şasiyle ilgili tasarım tercihleri.

“Düşük sürtünme konfigürasyona yönelmeyi düşündüler. Ama bir sebepten işe yaramadı. Belki de çok iyimser bir düşünceydi. Ama takımın işleri çok çabuk değiştirebildiğini gördünüz. Tabii ki o zamana kadar sezonunuz çoktan bitmiş oluyor. Ama bu size gelecekte işlerin doğru gideceğine yönelik güven veriyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz