Briatore 18 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı!

0

Flavio Briatore, İtalyan mahkemesi tarafından mega yatı Force Blue ile ilgili vergi kaçakçılığı suçundan 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eski Benetton ve Renault F1 patronunun yatına 2010 yılında el konulmuştu. Savcıların dört yıllık hapis istemine rağmen, cezası 23 aya düşürülmüştü.

İtalyan müfettişler, 63 metrelik yatın Virgin Adaları’na bağlı bir şirkete kayıtlı olmasına rağmen yalnızca Briatore’nin kişisel kullanımına açık olduğunu iddia ediyor. Briatore ise yatın sahibi olmadığını, yalnızca yatı kiraladığını öne sürüyor.

Force Blue isimli mega yatın fiili sahibi olarak Briatore’nin, 2006 ve 2010 yıllarını kapsayan 3.6 milyon avro değerinde KDV ve 800.000 avro değerinde yakıt vergisi ödemesinden de sorumlu tutulması söz konusu.

Briatore ayrıca sahte fatura vermekten de suçlu bulundu. İtalyan iş adamının avukatları kararı bir kez daha temyize götüreceklerini açıkladı.

Briatore’nin avukatı, “Yargıç kararını dikkate alıyoruz. Temyiz Mahkemesi’ne başvuracağız. Sayın Briatore’nin masumiyetinden eminiz.” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz