Sergio Marchionne: “Ferrari 2018’de Gelişecek”

0

Ferrari Başkanı Sergio Marchionne, takımın 2017’deki şampiyonluk mücadelesine son vermesinin ardından takımın gelişmesini beklediğini söyledi.

Sebastian Vettel, 2017 sezonu genelinde şampiyonlukta büyük bir söz sahibiydi ancak yaz arasından sonra sorunlar yakasını bırakmadı.

Marchionne, takımın çöküşünün “utanç verici ve tatsız” olduğunu söyledi.

“2018’de ekipten çok daha fazlasını bekliyorum. Şüphesiz tekrar şampiyonluk için savaşacağız.”

Marchionne, Ferrari’nin geleneksel Noel yemeğinde konuşarak, Vettel’in hatalarından “ders çıkardığını” ve aynı hataları tekrar yapmayacağına inandığını söyledi.

Vettel, Azerbaycan Grand Prix’inde güvenlik aracının arkasında Hamilton’a kasıtlı olarak çarpıp, ardından da her iki Ferrari’yi de Singapur’da yarış dışı bırakan çok kritik hatalar yapmıştı.

Marchionne, Vettel’in “çok duygusal” olduğunu ve hatalarını “baskı altındaki büyük bir futbolcunun faulleri gibi” olarak nitelendirdiğini de sözlerine ekledi.

“Rekabetçi bir araçta sorumluluk onun. Eğer şampiyon biri değilseniz, dört şampiyonluk kazanamazsınız.”

Marchionne ayrıca, yaz arasından sonra, Hamilton’ın altı yarışta beş galibiyet almasının yarattığı sıkıntıları da belirtti.

Malezya ve Japonya’da Vettel’e mal olan motor sorunlarına ek olarak takımın, güç ünitesi için planlanan son güncellemeler ile ilgili sorunları da olduğunu belirtti.

Ancak şunları söyledi: “Hesapları 2018’de kapatabiliriz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz