Brawn Mercedes’in 2018 Sezonunu Domine Etmesinden Korkuyor

0

F1’in yönetici direktörü Ross Brawn, Mercedes’in 2017’deki formunu devam ettirip 2018 sezonunu da domine etmesinden korkuyor.

Mercedes, turbo-hibrit güç ünitelerinin tanıtıldığı 2014’ün ardından 3 sezon boyunca baskın bir performans ortaya koymuştu. Bununla birlikte 2017 öncesinde yürürlüğe giren düzenleme değişiklikleri de Alman ekibi durdurmaya yetmedi.

Mercedes, Ferrari ve Red Bull’un meydan okumasına rağmen hem markalar klasmanında hem de pilotlar klasmanında peş peşe 4’üncü kez dünya şampiyonu olmayı başardı.

Brawn, gelecek sezon kuralların benzer olması nedeniyle bu sezonki sorunlarının üstesinden gelen Mercedes’in 2018’de daha da baskın olmasından endişe ediyor.

“Onlar harika bir insan topluluğu fakat onların daha güçlü olacağı yönünde küçük bir endişem var.”

“Üst düzey yönetimde bir değişiklik yaşadılar – Paddy Lowe takımdan ayrıldı ve yerine James Allison geldi- ve bu, araç (düzenleme) değişikliğinin ortasında meydana geldi. Ki bu kolay bir durum değildir.”

“Bu yıl sahip oldukları araç, onların tabiriyle “nazlı bir bebek” gibiydi ve gelecek yıl böyle bir durumun söz konusu olmamasından şüphe ediyorum. Ne yazık ki birçok açıdan baskınlığın devamını göreceğimizi düşünüyorum. Umarım yanılırım.”

Brawn, bu yıl gördüklerini temel alarak 2018’de birtakım harika yarışların olacağını düşünüyor.

“Dengeli bir görüntüyü korumalıyız. Bu sezon bazı harika yarışlar vardı. Abu Dhabi en iyisi değildi fakat bu yıl bazı harika yarışlara sahiptik. Gelecek yıl, çok güçlü bir sezona sahip olabileceğimiz konusunda iyimserim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz