Wolff, Bottas’ın Daha Öldürücü Bir Yaklaşıma İhtiyacı Olduğunu Düşünüyor

0

Mercedes motor sporları patronu Wolff, Bottas’ın daha öldürücü bir yaklaşıma ihtiyaç duyduğunu belirtti fakat Fin sürücünün Brezilya GP’sindeki sürüşünü destekledi.

Cumartesi günü kariyerindeki 3. pole pozisyonunu elde eden Bottas, sahip olduğu avantajı henüz ilk virajda Vettel’e geçilerek kaybetmişti.

Yarışa pit yolundan başlayan diğer Mercedes pilotu Hamilton ise harika bir geri dönüşe imza atarak yarışı takım arkadaşı Bottas’ın sadece 2.7 saniye ardında 4. tamamlamıştı.

Toto Wolff, Villeneuve’ün Bottas hakkındaki eleştirilerine karşı çıktı fakat Hamilton ve Bottas arasında farklılıklar bulunduğunu itiraf etti.

“Bence Lewis tüm yıl boyunca rock’n roll tarzındaydı ve Valtteri yavaş yavaş kendini topladı fakat yine de öldürücü bir yaklaşıma ihtiyaç duyuyor.”

“Fakat Ferrari’lere karşı kaldığı trafiğin oldukça zor olduğunu hafife almamalısınız. Bunu yarışın sonunda görebilirsiniz, Ferrari motoru açtığında araçlar arasında pek fark yoktu. Bundan dolayı kolay geçişler bekleyemezsiniz.”

Wolff, Bottas’ın Vettel’i pist üstünde geçmesinin zor olması nedeniyle Fin sürücüyü Ferrari’den daha erken pite alarak kumar oynadıklarını kabul etti.

“Valtteri sağlam bir yarış çıkardı. Yarışı startta kaybetti. İlk kalkışı iyiydi fakat vites arttırdığı sırada çok patinajda kaldı ve araçlar arasındaki fark çok az olduğunda bunun için yapabileceğiniz çok şey yok.”

“Piti erken yapmamız umutsuz bir hareketti çünkü çok yaklaşamıyorduk, ve muhtemelen Vettel’i geçmek için yarım saniyeye daha ihtiyacımız olduğunu biliyorduk – fakat yine de bir adım attık ve sonuç beklendiği gibi oldu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz