Pirelli Pembe Logolu Yeni Lastiğini İsimlendirmek İçin Oylama Başlattı

0

Pirelli, 2018 sezonu için ‘Ultra Yumuşak’ lastikten daha yumuşak yeni bir lastik hamuru tanıtacağını açıkladı ve bu hamuru isimlendirmek için bir oylama başlattı.

Geçtiğimiz aylarda alınan bilgilere göre F1’in lastik tedarikçisi Pirelli, gelecek yıl için çok sayıda seçeneği değerlendiriyordu ve ürün gamına 3 yeni hamur ekleme şansına sahipti.

İtalyan tedarikçi, Pazar günü koşulan Brezilya GP’sinin ardından ürün gamına pembe bir lastik ekleyeceğini ve bunun en yumuşak hamur olacağını açıkladı.

Pirelli, bunun akabinde Twitter üzerinde kullanıcıların katılabileceği bir oylama başlattı ve yeni lastik için ‘Mega Yumuşak’, ‘Ekstrem Yumuşak’ ve ‘Hiper Yumuşak’ adından 3 şık sundu.

Pirelli, ABD GP’si hafta sonunda göğüs kanseri farkındalığına yardımcı olmak adına zaten pembe lastikleri kullanmıştı.

Şu anda takımlara tedarik edilen en yumuşak hamur ‘Ultra Yumuşak’ ve mor renkle işaretleniyor fakat ABD GP’sinde bu hamur pembe renkle işaretlenmişti.

McLaren sürücüleri Vandoorne ve Lando Norris, bu hafta içinde Pirelli’nin 2018 prototiplerini test edecekler ve bu İtalyan tedarikçinin sezon içinde yapacağı son değerlendirme olacak.

10 takımın tamamı sezon finalinin ardından Abu Dhabi’de hep birlikte teste çıkacaklar ve Pirelli, lastikleri FIA’ya sunacak. Oylamaya aşağıdaki twiti yanıtlayarak katılabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz