Mercedes Hamilton’ın Brezilya GP’sini Kazanabileceğine İnanıyor

0

Mercedes motor sporları patronu Toto Wolff, yarışa pit yolundan başlayan Hamilton’ın Brezilya GP’sini kazanacak potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Sıralama turlarının ilk bölümünde kaza yaparak elenen Hamilton, araçta yapılan değişiklikler nedeniyle yarışa pit yolundan başlamak zorunda kaldı.

Hamilton, yarışta müthiş bir geri dönüşe imza attı ve öndeki sürücülerin pitlerinin ardından yarış liderliğini eline geçirdi.

İngiliz sürücü yarışın sonlarında rakiplerine oranla daha taze ve daha hızlı lastiklere sahipti ve podyumun kapısını araladığı yarışta Vettel’in sadece 5.4 saniye gerisinde kalarak 4’üncü oldu.

Yarışın ardından Hamilton’ın yarışı kazanabileceğini düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda Wolff, “Evet, bana kalırsa bir galibiyet olasıydı” dedi ve ekledi:

“Oradaki en hızlı adamdı. Fakat son turlar haricinde Sebastian’ın yarışın her anında tempoyu kontrol ettiğini unutmamalısınız. Bu nedenle gerçek yarışı göremedik.”

Wolff yarış sabahı gerçekleştirilen strateji toplantısında, Hamilton’ın en iyi ihtimalle 4. olabileceğini düşündüklerini belirtti.

“Sabah stratejiyi görüştüğümüzde, bir güvenlik aracıyla gerçekçi hedefin 4’üncülük olacağını düşündük.”

“Güvenlik aracı piste girdi ve bu bize biraz yardımcı oldu. Fakat, çok daha fazlasını başarmak adına Ferrari’ler ile olan hız farkı çok azdı.”

Mercedes yarıştan önce Hamilton’ın 4’üncü olabileceği tahmininde bulunsa da Wolff, pilotunun sergilediği performanstan çok etkilenmiş.

“Bence, bugüne kadar gördüğüm en iyi 4’üncülüktü. Pit yolundan başlayıp liderin 5.4 saniye ardında bitirmek; bu oldukça şaşırtıcı bir sürüş.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz