McLaren’in Lastik Testi Güvenlik Endişeleri Yüzünden İptal Edildi

0

Pazar günü yarış bittikten sonra pistten ayrılan takımlar son kez saldırıya uğradı. Bu nedenle Pirelli’nin Mclaren ile İnterlagos’ta yapacağı lastik testleri güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildi.

Pirelli’nin 2018 planları için yardım eden Mclaren, yarıştan sonra yeni lastikleri test edecekti. Takımın yardım için Salı ve Çarşamba günü yapacağı testler ise artık iptal edildi.

Bu hafta sonu Formula 1 teknikerlerinin de içinde yer aldırı 5 saldırı olay bildirildi. Cuma günkü antrenman turlarından sonra otellerine dönmek için yola çıkan Mercedes takımı teknikerleri silahlı saldırıya uğramışlardı.

Tamamen soyulan teknikerlerden hiçbiri yaralanmasa da bir teknikerin başına silah tutulduğu edinilen bilgiler arasında. Ayrıca Sauber, Williams, FIA ve Pirelli personelleri de saldırıya maruz kaldılar.

Pirelli tarafından yayınlanan bildiride: “İnterlagos’ta pazar günü Pirelli aracına yapılan ve Pirelli güvenlikleri tarafından etkisiz hale getirilen soygun girişiminden dolayı Mclaren ile yapılacak lastik testi iptal edilmiştir.”

“Mclaren, FIA ve Formula 1 yönetimi ile paylaşılan bu karar, hem bizim hem de Mclaren ekibini koruma amaçlı alınmıştır.”

Bu haberlerin dışında Mclaren genç, Avrupa Formula 3 şampiyonu Lando Norris ile anlaştı. Lando Mclaren’nin 3. pilot konumunda olacak ve Mclaren ile testlere çıkacak. Ayrıca Norris bu hafta sonu Macau’da yarışacak.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz