Hamilton: Bugün Açık Ara Farkla En Hızlı Sürücüydüm

0

Dünya şampiyonu Hamilton, pit yolundan başlayıp 4’ncü olduğu Brezilya GP’sinde açık ara farkla en hızlı sürücü olduğunu düşünüyor.

Cumartesi günü sıralama turlarının henüz başlangıcında kaza yaparak elenen Hamilton, araçta yapılan değişiklikler nedeniyle yarışa pit yolundan başladı ve yarışın ilk bölümünde öndeki isimlerin aksine ‘Yumuşak’ lastikle mücadele etti.

Öndeki isimlerin piti ile birlikte bir ara liderliğe de yükselen Hamilton, yarışın sonlarında azalan benzin yükü ve daha taze ve daha hızlı lastiklerle podyumun kapısını araladı.

Yarışın bitmesine kısa bir süre kala Verstappen’i geride bırakan ve hızlı bir şekilde Raikkonen’in peşine takılan İngiliz sürücü, son hamleyi yapamadı ve 4’üncülükle yetinmek zorunda kaldı.

NBC’ye konuşan Hamilton, “Tüm hafta sonu en hızlı sürücüydüm, muhtemelen pole pozisyonunda olurdum ve pole pozisyonunu birincilikle sonlandırırdım fakat pit yolundan başlamanın yarışı daha eğlenceli hale getirdiğinden emin olabilirsiniz” dedi ve devam etti:

“Bugün diğer herkesten açık ara farkla daha hızlıydım. Bundan çıkarılacak esas pozitif şey bu. Cuma günü uzun sürüşlerde iyi bir tempom vardı bilhassa ‘Yumuşak’ lastiklerde, sanırım diğer herkesten hemen hemen yarım saniye daha hızlıydım.”

“Ve, eski bir motora ve farklı bir aerodinamik pakete sahiptim bu nedenle tempom vardı. Fakat bugün tamamen %110 ile sürdüm, biraz ekstra performans göstermek zorundaydım.”

“Kimi menzilimdeydi fakat lastiklerim bitmişti ve geriye hiçbir şey kalmamıştı.”

Hamilton, yarış boyunca önündeki rakipleri geçerek 4. olmanın kendisine karting günlerini anımsattığını açıkladı.

“Bu, bir çocuk olarak yarışmaya başladığım ilk zamanı hatırlattı, harika bir go-kartım yoktu ve gerilerden başlayıp önlere doğru yolumu açmak zorunda kalırdım.”

“Açıkça iyi bir araca sahip olmam dışında bugün hissettiğim şey işte buydu ve aracımla özel bir şey yapabildim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz