Alonso: Honda’nın Güç Eksikliği Toro Rosso’yu Endişelendirmeli

0

Fernando Alonso, Honda’nın Brezilya GP’sindeki güç eksikliğinin Toro Rosso’yu endişelendirmesi gerektiğini düşünüyor.

McLaren sürücüsü yarışın büyük bölümünde Felipe Massa’nın ardında kaldı ve DRS açabilmesine rağmen Brezilyalı sürücüyü bir türlü geçemedi.

Alonso, rakiplerinden “40-50 km/sa” daha yavaş olduğunu düşünüyor ve Honda’nın güç eksikliğini Toro Rosso için bir uyarı olarak görüyor.

“Bugünkü güç eksikliği inanılmazdı” diyen Alonso devam etti:

“Son virajın çıkışında Felipe’ye birkaç kez çok, çok yakındım, DRS olmasına rağmen o benden kaçıyordu.”

“Güç eksikliği gelecek yıl Toro Rosso için oldukça endişe verici olmalı.”

“Bu inanılmaz güç eksikliğine sahip olmamız hala bir utanç ve bataryalar, DRS ve her şeye rağmen rakiplerimiz düzlüklerde yine de daha hızlılardı.”

“Dün hız açığının 25 km/sa olduğunu sanıyorum, bugün biri DRS açtığında hız farkı sanırım 40 km/sa veya 50 km/sa idi, bu nedenle yarışı bazı araçların önünde bitirmek oldukça harika.”

“Bugünkü hız eksiliği alarm veriyordu. Sadece Abu Dhabi kaldı ve bir başka çetrefilli sezon sona erecek. Umarım son kez bu koşullar altında yarışmak zorunda kalırız.”

McLaren önümüzdeki sezon Renault motoruyla yarışacak fakat Fransız üretici de dayanıklılık sorunları ile boğuşuyor. Alonso bu sorunlara karşın Renault’dan emin.

“Tüm şampiyonalara bakarsanız, Renault son 15-20 yıldır en iyi motor şirketi bu nedenle endişelenmemiz gerektiğini sanmıyorum.”

Alonso yaşadıkları hız eksikliğine karşın McLaren’in bu yılki en iyi hafta sonunun bu olduğunu düşünüyor.

“Genel olarak bizim için en iyi hafta sonuydu. 6’ncı başladık, bir ara 5’nciydik, puanlar kazandık bu yüzden mutlu bir hafta sonuydu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz