Brezilya GP’si Öncesi Grid, Sektör Zamanları ve Lastik Bilgileri

0

Hamilton’ın sıralama turlarındaki kazasının ardından pit yolundan başlayacağı 2017 Brezilya GP’sine kısa bir süre kaldı.

Biz de yarış başlamadan önce, pilotların sıralama turlarında elde ettikleri en iyi sektör zamanlarını, aldıkları cezalar sonrasında oluşan gridi ve yarış içerisinde stratejinin belirlenmesinde kilit rol oynayacak olan lastik bilgilerini bilmek isteyeceğinizi düşündük.

Sektör Zamanları

Düzlüklerin nispeten fazla olduğu birinci ve üçüncü sektörde Mercedes ve Bottas’ın, daha kıvrımlı ve virajlı orta sektörde ise Ferrari ve Vettel’in önde olduğu görünüyor. Tabii Vettel’in, sıralama turlarındaki son turunda ilk virajda erken fren yapıp zaman kaybettiğini belirtelim.

Hız Ölçüm Noktası Süratleri

Eh, Mercedes motoruna sahip araçların hızlı olması şaşırtıcı değil ancak Ferrari’nin de oldukça yakın olduğu dikkatlerden kaçmamalı.

Sektör Geçiş Noktası Süratleri

Bu tabloda yer alan hızlar sektör geçiş noktalarında ölçülen en yüksek süratleri listeliyor. Hızlar hemen hemen aynı görünüyor.

Kullanılan Kullanılmayan Lastikler

Yarışa önden başlayan isimlerin benzer sayıda kullanılmış lastiğe sahip olduğu görünüyor. Henüz ilk seansta yaptığı kaza nedeniyle yarışa pit yolundan başlayacak olan Hamilton, yarışta bol bol kullanabileceği lastiklere sahip Ricciardo da bir set hiç kullanılmamış ‘Süper Yumuşak’ lastiğe sahip olacak.

Brezilya GP’si Grid

FIA, Brezilya GP’sinin geçici gridini açıkladı fakat yarışa kadar başka pilotlar grid cezası alırsa bu dizilim de değişebilir. Hamilton’ın yarışa pit yolundan başlayacağını da açıklayalım.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz