2017 Brezilya GP’si Sıralama Turları – Bottas Son Saniyede Pole’ü Kaptı!

2

Valtteri Bottas, takım arkadaşı Hamilton’ın erken havlu attığı Brezilya GP’sini sıralama turlarında pole pozisyonunu elde etti. Fin sürücüyü Ferrari’den Vettel ve Raikkonen takip etti.

Dünya şampiyonluğunu Meksika’da ilan eden Hamilton’ın ilk seansta Ferradura’da kaza yaptığı Brezilya GP’si sıralama turlarında pole pozisyonu son saniyede şapkadan tavşan çıkaran Bottasın oldu.

Son bölümde atılan ilk turların ardından geçici pole pozisyonunu elinde tutan Vettel, son haklarda zamanını geliştiremeyince 2’ncilikle yetindi ve takım arkadaşı Raikkonen 3. sırada kaldı.

Red Bull sürücüleri bugün Ferrari’lerin ve Bottas’ın temposuna ayak uyduramadı. Verstappen 4. olurken yarınki yarışa grid cezası nedeniyle son sıralardan başlayacak olan Ricciardo 5’nci en hızlı zamanı elde etti.

Perez 6. olarak geri kalan isimlerin en hızlısı olurken Meksikalı sürücüyü hafta sonunun başından beri istikrarlı bir görüntü ortaya koyan Alonso takip etti.İlk 10’u tamamlayan isimler ise sırayla Hulkenberg, Sainz Jr ve yerel kahraman Massa oldu.

Brezilya GP’si yarın TSİ 19.00‘da başlayacak ve S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

2017 Brezilya GP Sıralama Turu Sonucu

Q2 – İkinci Seans

Grid cezası nedeniyle yarınki yarışa son sıralardan başlayacak olan Ricciardo dışında tüm sürücüler ‘Süper Yumuşak’ lastikle piste çıktı ve seansın son saniyelerinde 1.08.494 elde eden Vettel, ilk sırada yer aldı. Alman sürücüyü Mercedes’ten Bottas ve Red Bull’dan Verstappen takip etti. Rakiplerine oranla piste daha sert lastikle çıkan Ricciardo da kendini son bölüme atmayı başardı.

Bu seans sonrasında elenen isimler; 11. Ocon, 12. Grosjean, 13. Vandoorne, 14. Magnussen ve 15. Hartley oldu.

Q1 – Birinci Seans

Çiçeği burnunda dünya şampiyonu Hamilton, seansın henüz başında Ferradura virajında aracının hakimiyetini kaybetti ve soluğu bariyerlerde aldı. İngiliz sürücü bu kaza sonrasında kırmızı bayraklara neden oldu ve sıralama turlarına erken havlu attı. Ferrari sürücüleri dışında tüm isimlerin ‘Süper Yumuşak’ lastikle turladığı ilk seansta başka sürpriz olmadı ve favori isimler rahatlıkla ikinci seansa geçmeyi başardılar.

Bu seans sonrasında elenen isimler; 16. Wehrlein, 17. Gasly, 18. Stroll, 19. Ericsson ve 20. Hamilton.

Hamilton’ın İlk Seanstaki Kazası

2 YORUMLAR

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz