2017 Brezilya GP 3. Antrenmanlar – Çok Yakın Seansta Bottas Lider!

0

Brezilya GP’si sıralama turları öncesinde gerçekleştirilen son antrenmanları Bottas ilk sırada tamamlarken Hamilton 2’nci Raikkonen 3. sırada yer aldı.

Kapalı bir havada gerçekleştirilen son antrenmanlar çok yakın geçti ve ilk 4 sıradaki sürücüleri sadece 0.058 saniye ayırdı.

Dün her iki antrenmanda da takım arkadaşının gerisinde kalan Bottas, bugün daha hızlı olan taraftı ve 1.09.281’lik turuyla seansı ilk sırada noktaladı.

Dün baskın bir görüntü ortaya koyan Hamilton, takım arkadaşından sadece 0.003 saniye daha yavaş bir turla ikinci olurken Ferrari’den Raikkonen 0.045 saniye farkla 3’üncü Vettel de 0.058 saniye farkla 4’üncü oldu.

Uzun süre garajda bekleyen Red Bull pilotlarından Ricciardo yaklaşık 1 saniye farkla 5. olurken dünden beri istikrarlı bir performans ortaya koyan Alonso ve McLaren-Honda 6. sırada yer aldı.

7. ve 8. sıraların sahipleri Force India sürücüleri oldu. Sergio Perez, takım arkadaşından 0.035 saniye daha hızlı bir turla 7. olmayı başarırken Ocon 8’ncilikle yetindi.

Uzun süre garajda bekleyen Verstappen, ‘Süper Yumuşak’ lastikle spin attı ve en hızlı turunu ‘Yumuşak’ lastikle elde ederek 9. sırada kaldı. İlk 10 içerisinde yer alan son isimse Renault’dan Carlos Sainz Jr. oldu.

Brezilya GP’si sıralama turları TSİ 19.00‘da gerçekleştirilecek ve S Sport ekranlarından yayınlanacak.

2017 Brezilya GP 3. Antrenman Sonuçları

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz