2017 Brezilya GP 2. Antrenmanlar – Hamilton Liderliğini Sürdürdü!

0

2017 Brezilya GP’si 2. antrenman turlarında tıpkı ilk seansta olduğu Mercedes’in baskınlığı vardı. Hamilton bir kez daha ilk sıradaydı ve onu takım arkadaşı Bottas takip etti.

Sabah bölümünde elde ettiği en hızlı turdan 0.3 saniye daha yavaş bir tur kaydetse de Hamilton, Brezilya’daki ilk gün çalışmalarını zirvede noktaladı. İngiliz sürücüyü ilk seansta olduğu gibi takım arkadaşı Bottas, 2. olarak yakından takip etti.

Sabah bölümünde 5. olabilen Ricciardo, öğleden sonra vites yükseltti ve Mercedes sürücülerinden sonra en hızlı isim olmayı başardı. Sabah bölümünde sıkıntılı anlar yaşayan Ferrari pilotu Vettel, öğleden sonra 48 turu geride bıraktı ve en hızlı 4. isim olmayı başardı.

Sabah bölümünde 4. en hızlı zaman turuna imza atan Verstappen, öğleden sonra biraz geride kaldı ve ancak 5. olabildi.

Öğleden sonra geriye düşen bir diğer isim ise Ferrari’den Raikkonen’di. Fin sürücü Hamilton’dan 0.6 saniye daha yavaş bir turla ilk günü 6. sırada noktaladı.

Force India’dan Ocon, öğleden sonra pozisyon kazanan isimlerden biriydi ve yerel kahraman Massa’nın önünde 7. olmayı başardı. Renault’dan Nico Hulkenberg’in 9. sırada noktaladığı ikinci antrenmanlarda ilk 10’u tamamlayan son isim McLaren’den Alonso oldu.

Brezilya GP’si sıralama turlarından önce gerçekleştirilecek son antrenman seansı Cumartesi günü TSİ 16.00‘da başlayacak.a

2017 Brezilya GP 2. Antrenman Sonuçları

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz