2017 Brezilya GP 1. Antrenmanlar – Mercedes Hafta Sonuna Baskın Başladı!

0

2017 Brezilya GP’si Hamilton’ın takım arkadaşı Bottas’ın önünde ilk sırada tamamladığı 1. antrenman turları ile başladı. Mercedes ikilisini Ferrari’den Raikkonen takip etti.

Çiçeği burnunda dünya şampiyonu Lewis Hamilton, Brezilya GP’si hafta sonuna da hızlı bir başlangıç yaptı. İngiliz sürücü 1. antrenmanları ‘Süper Yumuşak’ lastiklerle elde ettiği 1.09.202’lik tur zamanıyla ilk sırada tamamladı.

Diğer Mercedes pilotu Bottas, takım arkadaşından 0.127 saniye daha yavaş bir turla ikinci sırayı elde ederken bu ikiliye en yakın isim Ferrari’den Kimi Raikkonen’di. Fin sürücü seans lideri Hamilton’dan yarım saniye daha yavaş bir tura imza attı.

Son yarışların parlayan ismi Max Verstappen, Raikkonen’den sadece 0.006 saniye daha yavaş bir turla 4. sırayı elde ederken onu takım arkadaşı Daniel Ricciardo, 0.1 saniye geriden takip etti.

Seans boyunca sıkıntılı anlar yaşayan Ferrari pilotu Sebastian Vettel, 1.10 barajının altına inen son isimdi ve 6. sırada kaldı.

Kendi topraklarında son kez mücadele edecek olan Massa, hafta sonuna iyi bir başlangıç yaparak ilk antrenmanları 7’incilikle noktaladı. Birçok sürücünün blokaj yaşadığı ve spin attığı seansta ilk 10’u tamamlayan isimler sırayla Vandoorne, Ocon ve Alonso oldu.

2017 Brezilya GP 1. Antrenman Sonuçları

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz