2017 Meksika GP 1. Antrenmanlar – Bottas Hızlı Başladı!

0

2017 Meksika GP’si ilk antrenmanlarla resmen başladı. Son yarışlarda ciddi sıkıntılar yaşayan Bottas ilk sırada yer alırken onu Hamilton ve Verstappen takip etti.

‘Ultra Yumuşak’ lastiklerle 1.17.824 elde eden Bottas seansı ilk sırada tamamlarken takım arkadaşı Hamilton, aynı lastik setiyle 0.466 saniye daha yavaş bir tura imza attı ve ikinci sırada kaldı.

Mercedes ikilisini ‘Süper Yumuşak’ lastik kullanan Red Bull sürücüleri takip etti. Geçtiğimiz hafta sonu verdiği demeçler nedeniyle istim üstünde olan Verstappen, Bottas’tan 0.571 saniye daha yavaş bir turla 3. olurken Ricciardo takım arkadaşından sadece 0.028 saniye daha yavaş bir turla 4. sırada kaldı.

Şampiyonluk umutlarını devam ettirmek için bu hafta sonu kesinlikle kazanmak zorunda olan Sebastian Vettel, en hızlı tur zamanını ‘Süper Yumuşak’ lastiklerle elde etti ve liderden 0.762 saniye geride kalarak 5. oldu.

Alman sürücüyü 0.4 saniye geriden takım arkadaşı Raikkonen ve 0.6 saniye geriden yerel kahraman Sergio Perez takip etti. İlk 10’u tamamlayan isimler ise sırayla Fernando Alonso, Felipe Massa ve Nico Hulkenberg oldu.

Seans boyunca iki sorun meydana geldi. İlk olarak Toro Rosso ile 2. yarışına çıkacak olan Hartley, güç ünitesinde yaşadığı bir sorun nedeniyle kaçış alanında durmak zorunda kaldı ve ‘Sanal Güvenlik Aracına’ neden oldu.

Seansın bitimine yarım saat kala ise yerel kahramanlardan Celis Jr, stadyum bölümünde duvara temas etti ve Meksikalının aracı pist üzerinde kalınca seans kırmızı bayraklarla sonlandırıldı.

2017 Meksika GP’si 2. antrenman seansı TSİ 22.00’da gerçekleştirilecek.

2017 Meksika GP 1. Antrenman Sonuçları

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz