Massa: Hamilton Senna ve Schumacher ile Aynı Seviyede

0

Massa, Hamilton’ın 7 kez dünya şampiyonu Schumacher ve 3 kez dünya şampiyonu Senna gibi efsanelerle aynı kefeye konması gerektiğini düşünüyor.

Hamilton’ın sporun efsane isimleriyle aynı seviyede olduğu fikri taraftarların genellikle uzlaşıya varamadığı bir konu. Taraftarların bazıları İngiliz sürücünün spora girdiğinden beri en iyi araçlarda yarıştığını belirterek bu görüşe katılmıyorlar.

Fakat 2008 yılında şampiyonluğu Hamilton’a kaybeden Massa bunun tartışılmaz bir mesele olduğunu ve Hamilton’ın gelmiş geçmiş en iyi sürücülerden biri olduğunu düşünüyor.

Brezilyalı sürücü Sky Sports’a “Lewis kesinlikle F1 tarihindeki en iyi sürücülerden biri” dedi ve ekledi:

“Gerçekten onu bundan mahrum edemez veya onu Michael Schumacher ve Ayrton Senna ile kıyaslarken farklı bir seviyeye koyamazsınız. O, orada.”

Hamilton, şu anda 4’üncü şampiyonluğunu elde etmeye çok yakın ve çaylak sezonunda şampiyonluk tacını sadece 1 puanla kaçırmıştı. Yarıştığı tüm sezonlarda en az bir galibiyet elde etti ve şu sıralar en çok pole kazanan pilot olma rekorunu geliştirmeye devam ediyor.

Massa ekledi: “Lewis’i araçta gördüğünüz her zaman o etkileyiciydi. Yarıştığı her kategoride insanları etkiledi. Bu Ayrton Senna’da da böyleydi, Michael Schumacher’de de.”

“Sorun insanların her zaman geçmişe bakmayı sevmesi ve geçmişin bugünden daha iyi olduğunu söylemesi – fakat bu doğru değil.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz