2017 ABD GP Sıralama Turları – Hamilton Austin’de Farklı Bir Ligde!

0

Austin’de gerçekleştirilen bütün antrenmanları ilk sırada tamamlayan Hamilton, sıralama turlarında da mutlak güçtü ve baştan sona ilk sırada götürdüğü seansta 72. pole pozisyonunu elde etti.

Hamilton, sıralama turlarının son seansındaki ilk haklar sonunda 1.33.108 ile geçici liderliği eline geçirirken onu takım arkadaşı Bottas ve Ferrari pilotu Raikkonen takip etti.

İlk haklar sonucunda Vettel 4. sırada yer alırken Alman sürücüden sadece 0.001 saniye daha yavaş kalan Verstappen 5. sırada kaldı.

Hamilton, son hakkında derecesini geliştiremese de ilk turunda yakaladığı zaman pole pozisyonu için yeterliydi ve Amerika topraklarında 3’üncü kariyerinde ise 72. pole pozisyonunu elde etti.

Son turunda derecesini geliştirmeyi başaran Vettel, ikinci sırayı elde ederken derecesini geliştiremeyen Bottas 3’üncülükle yetinmek zorunda kaldı.

Son seansa kadar silik bir görüntü çizen Ricciardo, sürpriz bir sonuçla 4. sırayı elde ederken Raikkonen 5’inci yarınki yarışa 15 sıra grid cezası ile başlayacak olan Verstappen 6. oldu.

2017 ABD GP’si Sıralama Turu Sonuçları

İkinci Seans – Q2

Yarışta 15 sıra grid cezası alacak Verstappen dışında tüm pilotların ‘Ultra Yumuşak’ lastikle piste çıktığı seansta Hamilton 1.33.437 ile pist rekorunu tekrar geliştirdi ve ilk sırada yer aldı. Hamilton’ı takım arkadaşı Bottas ve Raikkonen takip ettiler.

Bu seans sonunda elenen isimler; 11. Massa, 12. Kvyat, 13. Vandoorne, 14. Grosjean ve 15. Hulkenberg oldu.

Birinci Seans – Q1

Ferrari ve Mercedes sürücüleri dışında bütün pilotların ‘Ultra Yumuşak’ lastikle piste çıktığı ilk seansta 1.34.822’lik bir tur zamanı yakalayan Hamilton ilk sırada yer aldı. İngilizi, Verstappen ve takım arkadaşı Bottas takip etti. Ferrari sürücüleri de lastik dezavantajına rağmen kendilerini 2. seansa atmayı başardılar.

Bu seans sonunda elenen isimler; 16. Ericsson, 17. Stroll, 18. Hartley, 19. Wehrlein ve 20. Magnussen oldu.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz