F1’in 3 Büyükleri Meksika GP’si İçin Farklı Lastik Seçimleri Yaptı

0

Pirelli, Meksika GP’si için takımların yaptığı lastik seçimlerini açıkladı. Formula 1’in 3 büyükleri Mercedes, Ferrari ve Red Bull’un farklı lastik tercihleri yaptığı gözlerden kaçmadı.

Pirelli, Autodromo Hermanos Rodríguez’deki yarış için Ultra Yumuşak, Süper Yumuşak ve Yumuşak hamurları getirme kararı almıştı.

Mercedes’in Meksika GP’si için rakiplerine kıyasla daha agresif bir tutum sergilediği görülüyor. Hem Lewis Hamilton hem de Valtteri Bottas, hafta sonu boyunca 9 set ‘Ultra Yumuşak’ lastiğe sahip olacak.

En muhafazakar davranan ekip ise Red Bull oldu. Daniel Ricciardo ve Max Verstappen hafta sonu için 6 set ‘Ultra Yumuşak’ lastik getirirken Ferrari sürücüleri de Mercedes’e kıyasla daha muhafazakar davranarak yedi set ‘Ultra Yumuşak’ lastik getirdi.

Şampiyonluk adayları Hamilton ve Vettel, yarışa sadece bir set ‘Yumuşak’ hamur getirirken Alman pilotun 5, İngiliz’in ise 3 set ‘Süper Yumuşak’ lastiği olacak.

Kurallara göre, sıralama turlarının son seansına kalan sürücülerin hepsi hafta sonu için getirilen en yumuşak hamur türünden(Meksika için ‘Ultra Yumuşak’) en az bir set saklamak zorunda.

Yarışta ise daha sert olan 2 hamur türünden(Meksika için ‘Süper Yumuşak’ veya ‘Yumuşak’) herhangi birinden en az bir set kullanılmak zorunda.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz