Vettel: İnsanlar Marchionne’nin Yorumları Hakkında Çok Yaygara Koparıyor

0

Sebastian Vettel, Marchionne’nin Ferrari hakkında hiçbir zaman haksız eleştiride bulunmadığını fakat insanların yaygara kopardığını belirtti.

Sergio Marchionne, son yarışlarda yaşanan sorunların ardından Ferrari’nin kalite kontrol departmanında organizasyon değişikliklerinin olacağını belirtmiş ve bu, insanlar tarafından sert bir tutum olarak lanse edilmişti.

Fakat Vettel, durumun aslında böyle olmadığını Marchionne’nin yorumlarının yanlış tercüme edildiğini belirtti.

Autosport tarafından, Marchionne’nin takıma çok fazla baskı uygulayıp uygulamadığı sorulduğunda Vettel: “Hayır, fakat birkaç yılın ardından şimdi sahip olduğum his, onun demeçlerinin birçok kez sert bir şekilde tercüme edildiği” dedi.

“Bu yüzden her ne söylerse söylesin, bence o genellikle çok açık sözlü ve haklı. Bunu yapmak için her zaman sebepleri var. O adil. Fakat insanlar bunun hakkında yaygara koparmaya biraz meyilliler.”

“Basında her ne söylüyorsa, takım içerisinde de aynı şeyi söylüyor hatta daha da açık sözlü.”

“Bu nedenle takım içerisindeki insanlar için bu büyük bir haber değil. Fakat takımın dışındaki insanlar için her zaman büyük bir haber gibi görünüyor ve o halde bunun biraz gereksiz kargaşa yaratabileceğini söyleyebilirim.”

Vettel, Marchionne konuştuğunda Ferrari’nin nasıl tepki verileceğini öğrendiğini ve bunun bir problem olarak görülen alanlarda genellikle işe yaradığını belirtiyor.

“Takım bununla nasıl başa çıkacağını öğrendi ve en önemli şey bir takım olarak bunun bizi etkilememesi.”

“Bu, genellikle Marchionne’in bizimle çok güçlü bir iletişime sahip olmasından kaynaklanıyor. Çok ilgili ve biliyorsunuz o çok zeki bir adam.”

“Olanları gördüğünde, neyin yanlış olduğunu ve benzeri şeyleri biliyor. Ve hepimiz kadar o da kazanmak için can atıyor.”

“Bu bakımdan aslında baskı yarattığını sanmıyorum. Bazen basının bu demeçleri tercüme etme şekli baskı gibi görünmesine neden oluyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz