Ricciardo Vettel’in Duygusal Patlamalarını Açıklıyor

0

Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel’in agresif patlamalarının yarıştaki adrenalin tarafından tetiklendiğini ve bunun, dört kez dünya şampiyonu pilotun hem güçlü hem de zayıf yönlerinden biri olduğunu belirtiyor. 

Ricciardo, Toro Rosso’dan Red Bull’a terfi ettiği ilk yıl Vettel’le takım arkadaşı olmuş ve dört kez dünya şampiyonunun çalışma şekli ile olumlu ve olumsuz yanlarına dair güçlü bir izlenim edinmişti.

Ricciardo, Vettel’in büyük bir kararlılığa ve kazanma isteğine sahip olduğunu söylerken Alman pilotun yarış anında çizgiyi aşma eğiliminin onu sık sık tartışmalı durumlar içerisine soktuğunu belirtti.

Vettel’in bu tutumuna, Azerbaycan GP’sinde güvenlik aracı periyodunda Lewis Hamilton’ın fren testi yaptığını iddia edip İngiliz sürücüye çarpması örnek olarak verilebilir.  Bu yaptığı hareketin cezası ise 10 saniye dur-kalk cezası ve olası bir yarış galibiyeti olmuştu.

Ricciardo, bu adrenalinin geçen yılki Meksika Grand Prix’sinde de cereyan ettiğini ancak Vettel’in olayın sıcaklığını üzerinden attıktan sonra adil bir rakip olarak kaldığını düşünüyor.

“Onunla bir yıl geçirdim ancak bir yıl hızlı geçti. Onun hakkında gördüklerim, o anın sıcaklığıyla oldukça tepkisel ya da duygusal olabiliyor. Ama adrenalini geçtiğinde olaylara oldukça iyi bir yaklaşımı var.”

“Geçen yıl Meksika’daki telsize benzer, ilk başta sesi oldukça yüksekti ama sonradan sakinleşti. Belki olanları tekrar gözden geçirebilirim. Oldukça duygusal ama duygusu, tutkusundan geliyor. Griddeki en tutkulu adamlardan biri.”

“Muhtemelen F1’i çoğumuzdan daha fazla hissettiğini biliyorum ve bence tutkusu buradan geliyor.”

“2014’te onu yendiğim zamanlarda finiş çizgisini geçerken bana kızdığına eminim, ancak mühendislere döndükten sonra hep elimi sıktı ve beni tebrik etti.”

“Dolayısıyla adrenalin yatıştığında oldukça sağlam bir yaklaşıma sahip. Adrenalini gittiğinde muhtemelen benden daha eğitimli.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz