Renault: Sainz’ın Takıma Erken Katılması 2018 İçin Hızlı Bir Başlangıç

0

Renault patronu Cyril Abiteboul, sezonun son 4 yarışında Carlos Sainz Jr’ı kokpite oturtmanın 2018 için kendilerine hızlı bir başlangıç sağlayacağını belirtiyor.

Sainz, bu sezonu Toro Rosso ile kapatacak gibi görünüyordu fakat Palmer’ın Japonya’da takımdan ayrılmasının ardından son 4 yarışta Renault koltuğunda yer alacağı resmiyet kazandı.

Cyril Abiteboul, İspanyol pilota normalden daha erken kavuşmanın uzun vadede Renault’nun yararına olacağını belirtiyor.

“Hırslarımızı ve 2020’ye kadar hemen hemen en üst düzeyde olma hedefimizi karşılamak istiyorsak, gerçekten zamana karşı yarıştığımız bir durumdayız” diyen Abiteboul ekledi:

“Kaybedecek zaman yok. Ve mümkün olan her yolu hızlı bir şekilde takip etmemiz gerekiyor. 2020’yi ve 2019’u akılda tutarak, bu hamleyi yaptık.”

“Bu sadece şampiyonada birkaç puan kapmak değil, bu daha büyük bir resim ve bu kararda rol oynayan daha uzun vadeli bir plan.”

“Bir yılın, kiralık olarak çok uzun bir süre olmadığına yönelik birçok yorum aldık bu nedenle açıkça mümkün olan en iyi şekilde bunun çalışmasını sağlamak zorundayız ve biraz hızlı bir başlangıç için Sainz’ı çağırdık.”

“Bu yıl ne yaparsak yapalım, o ekibi tanıyacak, bunların hepsi takıma ve araca alışma süreci olacak bu yüzden gelecek yıl ortak mazeretimiz kalmayacak.”

“Gelecek yıl, sezonun çok erken dönemlerinde, hemen puanlar kazanmakla alakalı olacak. Kış testleri başlar başlamaz düzgün bir dayanıklılığa sahip olmak istediğimiz teknik bir programa sahibiz bu nedenle her şeye hazırız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz