Pierre Gasly ABD GP’si Yerine Super Formula Finalinde Yarışacak

0

Pierre Gasly, Amerika Birleşik Devletleri GP’sinde yarışmak yerine Suzuka’da gerçekleştirilecek Super Formula sezon finalinde şampiyonluk için savaşacak.

2016 GP2 şampiyonu Gasly, Malezya ve Japonya yarışlarında Kvyat’ın yerine Toro Rosso’ya katılmış ve Suzuka’da Super Formula sezon finali yerine ABD GP’sine katılabileceğini belirtmişti.

Toro Rosso, Sainz’ın Renault’ya geçişinin açıklanmasının ardından ABD GP’sinde Gasly/Kvyat ikilisi ile mücadele edeceklerini açıklamış fakat daha sonra Red Bull danışmanı Helmut Marko Fransız sürücü hakkında kesin bir karar verilmediğini öne sürmüştü.

Honda, Super Formula şampiyonluğunu ana rakipleri Toyota’ya kurban edecekleri anlamına gelse bile Gasly için önceliğin Austin’de yarışmak olduğunu belirtmişti.

Bununla birlikte Japon üretici ABD GP’sinde yarışacak başka bir pilot bulunması halinde Fransız sürücüyü Super Formula sezon finalinde görmenin kendilerini memnun edeceğini belirtmişti.

2018 için farklı sürücü kadrolarını da değerlendirmek isteyen Toro Rosso patronu Franz Tost’un, Austin’de Kvyat’ın yanında başka bir sürücüyü yarıştırmaya hevesli olduğu ortaya çıktı.

Sonuç olarak Super Formula serisinde şampiyona lideri Hiroaki Ishiura’nın sadece 0.5 puan gerisinde olan Gasly, Team Mugen’e geri dönerek şampiyonluk için savaşacak.

Gelecek sezon Toro Rosso’da tam zamanlı bir koltuk için favori olan Gasly’nin son 3 yarış Meksika, Brezilya ve Abu Dhabi’de F1’e dönmesi bekleniyor.

ABD GP’sinde Gasly’nin yerine kimin yarışacağı henüz belli değil. Daha öncesinde sitemizde Fransız sürücünün yerini alabilecek pilotların bir listesini çıkarmıştık. Arzu ederseniz bu listeyi görüntüleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz