Hamilton Şampiyonluk Savaşında Aptalca Riskler Almayacak

0

Lewis Hamilton, 2017 F1 dünya şampiyonluğu için aptalca riskler almayacağını, ancak yine de şampiyonluğu kazanmaya odaklanacağını belirtti.

Lewis Hamilton, 2017 yılının geri kalanında Mercedes ile yarış kazanmaya odaklanırken, 59 puanlık avantajını tehlikeye atmamak için risk almayacağını belirtti.

Matematiksel olarak, Japonya GP’sinde buji sorunu ile yarış dışı kalan Vettel, ABD GP’sinde 6. veya daha kötü bir sonuç elde ederse Hamilton 4. dünya şampiyonluğunu ilan edebilir.

2017 sezonunun bitimine dört yarış kala Hamilton, sağlıklı puan avantajını kullanarak dünya şampiyonluğunu çok fazla risk almadan garantilemek istiyor.

“Yarış hafta sonlarında mükemmel bir dengeye sahip olduğumu hissediyorum. Deneyimim, ne zaman zorlamam gerektiğini ve ne zaman geride kalmam gerektiğini bilmeme izin veriyor ve Malezya’da gördüğünüz gibi bunu yapıyorum.”

“Her yarışa kazanmak için geliyorum ve kesinlikle aptalca riskler almayacağım. Eminim aptalca riskler almayacağımı biliyorsunuz çünkü ben sıklıkla böyle şeyler yaptığım için cezalandırılmıyorum. Bence her şey daha da güzel olacak.”

Hamilton daha önce 2015 yılında ABD GP’sinde 3. şampiyonluğunu ilan etmişti.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz