Force India: Ocon’un Hala Yarış Hünerlerini Geliştirmeye İhtiyacı Var

0

Force India vekil başkanı Bob Fernley’e göre, Esteban Ocon’un temposu Sergio Perez ile eş değerde ancak Fransız sürücünün yine de yarış hünerlerini geliştirmesi gerekiyor.

Ocon bu sezon şimdiye kadar koşulan 16 yarışın 15’inden puanla ayrıldı ve 65 puan toplayarak takım arkadaşı Perez’in 17 puan gerisinde kaldı.

Fernley, geçtiğimiz hafta sonu koşulan Japonya GP’sine cesur bir başlangıç yapan Ocon’a övgülerde bulundu fakat 21 yaşındaki Fransız’ı, veteran takım arkadaşı Perez’den hala öğrenmesi gereken çok şey olduğu konusunda uyardı.

Fernley, “Ocon iyiye gidiyor ve yarışta mutlaka galip gelen ve onu sürekli odaklanmaya sevk eden çok, çok iyi bir takım arkadaşı olduğu için şanslı” dedi ve ekledi:

“Yarış hünerleri açısından hala öğrenmesi gereken bazı şeyler var ve Checo’nun etrafında olmasından faydalandığı yer işte burası.”

“Saf hızda orada fakat genç ve hala gidilecek uzun bir yola sahip.”

Ocon Suzuka’da ilk turda Daniel Ricciardo’yu geçmeyi başarmış ve 2. turda buji sorunu yaşayan Vettel’i de geride bırakarak 3. sıraya yükselmişti fakat kendinden daha hızlı olan araçlara fazla direnemedi ve sonuç olarak 6. oldu.

Fransız pilot, “Bu müthiş bir eğlenceydi, ilk birkaç tur harikaydı” dedi ve ekledi:

“Fantastik bir start aldım ve Ricciardo’nun önünde gidiyordum.”

“Ardımızda korkulacak ve önümüzde kazanılacak hiçbir şey yoktu, bu nedenle yapabileceğimizin azamisi buydu. Önemli olan şey aracı garaja getirmekti.”

“Yine de bundan bazı şeyler çıkardık ve umarım daha güçlü hale gelebilir ve onlara daha yakın olabiliriz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz