Ferrari Kalite Kontrolü Departmanını Yeniden Organize Ediyor

0

Ferrari, kalite kontrol departmanını yeniden organize etmesi için FCA Grubundan Maria Mendoza’yı göreve atadı.

Ferrari başkanı Sergio Marchionne, kalite kontrolü göz ardı etmelerinin bedelini ağır bir şekilde ödediklerini belirtmiş ekibin teknik direktörü Mattia Binotto ise departmanda bir değişiklik yapılacağını doğrulamıştı.

Singapur’daki ilk tur kazası ve Malezya ile Japonya’daki motor sorunlarının ardından şampiyonada 59 puan geriye düşen Sebastian Vettel’in şampiyonluk umudu, gidilecek 4 yarış kala ciddi şekilde azaldı.

Autosport, kalite kontrol departmanını yeniden organize etmesi için Mendoza’nın göreve çağrıldığını öğrendi ve bu, Binotto’nun perde arkasındaki değişikliklerinin bir parçasıydı.

Binotto, geçtiğimiz hafta sonu koşulan Japonya GP’sinin ardından değişikliklerin kapıda olduğunu ima etmişti: “Düşündüğümüz şey, zaten planlanmış olan ve kalite departmanımızı geliştirecek bir şey.”

“Kalite departmanımız bir şekilde güçlendirilecek ve başkanımızın kastettiği değişiklikler bunlar.”

Mendoza, daha önce FCA’da güç aktarma departmanının kalite kontrolünün başındaydı. İspanyol mühendis, Zaragoza Üniversitesi’nden mezun oldu ve 2012’de FIAT Grubuna katıldı.

Hem İtalyanca hem de İspanyolca konuşabiliyor ve 25 kişilik bir departmanın kontrolünü üstlenecek.

Son 2 yarışın ardından sinirlerine hakim olamayan Marchionne, Japonya GP’sinde Vettel’in yarış dışı kalmasına neden olan bujinin sadece 59 avro olduğunu açıklamıştı.

İtalyan CNBC kanalına konuşan Marchionne konuyla alakalı, “Bu, milyonlarca avroya mal olan bir araç üzerinde bir etkiye sahip teknik bir saçmalık” demiş ve eklemişti:

“Muhtemelen zamanla göz ardı ettiğimiz bir sorun çünkü hiçbir zaman çok önemli değildi.”

“Fakat şimdi, en azından son 3 yarışta, performans üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olduğunu gerçekten gördük. Bunu çözeceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz