Sainz: Hulkenberg’in Hızına Yetişmek Biraz Zaman Alacak

0

Carlos Sainz Jr, R.S.17’yi kendine göre ayarlamanın ve yeni takım arkadaşı Hulkenberg’in temposuna ayak uydurmanın biraz zaman alacağını itiraf ediyor.

Sainz, geçtiğimiz hafta sonu Japonya’da Toro Rosso ile son yarışına çıktı ve ABD GP’sinden itibaren yeni takımı Renault’ya geçmeye hazırlanıyor.

Daha önce hiç sürmediği bir araçla mücadele edecek olan İspanyol sürücü beklentileri kontrol altında tuttu ve takım arkadaşının hızına yetişmek için biraz zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

Sainz, “(Hulkenberg) Daha önce hiç sürmediğim bir araçla 16 yarış tamamladı. Ayarlamak biraz zaman alacak” dedi ve ekledi:

“Elbette hedefim mümkün olan en kısa süre içerisinde onun hızına ulaşmak. Fakat bu otomatik değil. Bunun için çok çalışmak zorundasınız. Bu, verileri analiz etmek ve bu aracı nasıl süreceğinizi öğrenmekle alakalı.”

Erken bir geçiş hamlesinin dezavantajları olsa da Sainz, bu kararın 2018 için yararlı olacağını düşünüyor.

“Sezonu Toro Rosso’nun dışında bir ekiple tamamlamayı düşünmüyordum fakat erken başlangıç çok önemli olabilir.”

“Bu, takımda her şeyi tanımak ve aracı kendime adapte etmek için bir fırsat tanıyor. Bu 4 yarış bana gelecek sezon yardımcı olacak. Ve eğer takım için birkaç puan elde edersem, bu harika olur.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz