Kubica Williams’la Başarılı Bir Test Gününü Geride Bıraktı

0

Williams, Robert Kubica’nın bugün Silverstone’da başarılı bir test gününü geride bıraktığını doğruladı. Bu, ekibin Polonyalı sürücüyü 2018 sezonu için değerlendirmek adına düzenleyeceği testlerin ilkiydi.

Kubica, rallide geçirdiği kazanın ardından F1’e dönüş için fırsatları değerlendirmek adına bu sezon ilk olarak Renault ile testlere çıktı. Ancak Fransız üretici Polonyalı sürücü yerine Toro Rosso’dan Carlos Sainz Jr’ı bünyesine kattı.

Fransız üretici, gerçekleştirilen testler esnasında Kubica’nın tüm isteklere cevap veremediğini kabul etmiş ve McLaren’e güç ünitesi tedarik etmek için yapılan görüşmeler sırasında Carlos Sainz Jr’ı Toro Rosso’dan tazminat olarak almıştı.

Renault’dan olumsuz yanıt alan Kubica’nın sıradaki hedefinin Williams olduğu ve İngiliz ekibin Polonyalı sürücüyü değerlendirmek için testler yapacağı geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı.

Williams, 2018’de Lance Stroll’ün yanında yarışacak pilotu belirlemek için Kubica ve ekibin yedek sürücüsü Paul di Resta ile testler yapmayı planlıyordu.

Ve o testlerin ilki bugün Silverstone’da gerçekleştirildi. Bununla birlikte dereceler hakkında bilgi verilmedi.

Williams, “Robert, bugün Silverstone’da bir FW36* sürerek takımla başarılı bir günü geride bıraktı” diyerek testlerin tamamlandığını doğruladı.

“Ancak, şu an için daha fazla bilgi paylaşmayacağız.”

Geçtiğimiz haftalarda Kubica’nın menajer kadrosuna katılan Rosberg, Polonyalının fiziksel olarak %100 hazır olduğunu ve Williams için uygun olduğunu belirtmişti.

* FW36, Williams’a 2014 sezonunda markalar klasmanı 3.’lüğünü getiren araçtı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz