Button: McLaren’in Son Yıllardaki Başarısızlığı Beni Spordan Uzaklaştırdı

0

Jenson Button, rekabetçi olmayan son 4 sezondaki McLaren için yarışmanın kendisini Formula 1’den uzaklaştırdığını belirtiyor.

Jenson Button, daha önceki başarılı McLaren sezonlarının ardından kazanamadan 4 yıl boyunca McLaren’de yarışmanın kendisini tam zamanlı olarak sporda yer almaktan uzaklaştırdığını belirtiyor.

2009 Formula 1 Dünya Şampiyonu Jenson Button, son olarak 2012’de Brezilya’da kazanmış ve onun ardından takımla birlikte kayda değer tek başarısı 2014’ün açılış yarışı Avustralya’da elde ettiği 3’üncülük olmuştu.

Jenson Button, Formula 1’den ayrılma kararını biraz geç vermiş olabileceğini düşünüyor.

”McLaren ile geçirdiğim bazı harika sezonlardan sonra yaşadığımız son 2 yıl oldukça zorlayıcıydı. Aniden, başarıdan uzak noktaya geldik. Her yarış diğer çocukların yarış kazanmak için birbirleriyle mücadele etmesini izlemek oldukça zordu. Muhtemelen biraz geç bıraktım.”

Button, Formula 1’i hala takip ettiğini ve Ferrari ile Mercedes’in, özellikle de sezonun ilk yarısındaki, şampiyonluk yarışının Formula 1 için iyi olduğunu düşünüyor.

”Abu Dabi’deki son yarışımın ardından Formula 1’i izlemem diye düşünüyordum ama öyle olmadı. Bu sezon, takımların gelişim şeklini görmek ve pilotların pist dışında da çok sıkı çalıştıklarını görmek adına çok önemli.”

”Ayrıca, sporda son birkaç yıldır göremediğimiz şekilde birden çok takımın yarış kazandığını ve şampiyonluk için savaştığını görüyoruz. Bu spor için harika bir durum ve olması gereken bir şey.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz