Hulkenberg: Renault’nun “Hoş” Hafta Sonlarına İhtiyacı Var

0

Nico Hulkenberg’e göre, Renault takımlar klasmanında beşincilik hedefine hala ulaşabilir ancak bunu yapmak için “hoş” grand prix hafta sonlarına ihtiyaçları var.

Renault, yaz tatiline girerken şampiyonanın sekizinci sırasında bulunmasına rağmen, beşinci sıradaki Williams’ın sadece 15 puan gerisinde.

Ancak Hulkenberg, Mercedes, Ferrari ve Red Bull’un pek çok yarışta ilk altı sırayı tekeline alacağına inandığından, Renault ve rakipleri Williams, Toro Rosso ve Haas’ın ufak tefek puanları maksimize ederek mücadelelerine devam etmek zorunda olduklarını düşünüyor.

“Elde edilebilir olduğunu düşünüyorum. Kolay olmayacak. Hoş yarış hafta sonları geçirmek zorundayız. Bu hiç kolay değil.”

“Ancak aracın ilk yarıda olduğundan daha fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Bu daha iyi sonuçlar almak için bize izin vermeli.”

“İlk altıda her zaman ilk üç takım var. Eğer ilk altı araç böyle devam ederse, her zaman önümüzde olacaklar. Şu an çok ilerimizdeler.”

“Fakat kesinlikle sezonun ikinci yarısında güzel puanlar toplayabilceğimizi hissediyorum.“

Hulkenberg, bu sezon Force India’dan ayrılarak Renault’a katılmıştı. Alman pilot sürücüler sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

En iyi derecesini İspanya ve İngiltere yarışlarını altıncı sırada tamamlayarak alan Hulkenberg, şimdiye kadar gidişattan “oldukça memnun” olduğunu söyledi.

“Beklentiye göre (işlerin) oldukça iyi gittiğini düşünüyorum. Gerçekten kışın olmayı düşündüğümüz yerde olduğumuz ortaya çıktı.”

“Açıkçası araç performansı açısından son ​​zamanlarda gerçekten ileriye doğru iyi bir gelişme kaydettik. Ancak hala, tüm farklı alanlarda, geliştirme için çok yer var.”

“Dolayısıyla hala önümüzde uzun bir yol var. Ancak sezonun ikinci yarısının bize bazı fırsatlar sunması gerektiğini hissediyorum.”

Hulkenberg, bu sene formunun, stiline oldukça iyi uyan yeni nesil F1 araçları sayesinde daha iyi olduğunu söylüyor.

“Kesinlikle daha eğlenceli ve kesinlikle daha hızlı. Sadece kendim hakkında konuşabilirim ancak zorlamam için izin veriyorlar. Son yıllara kıyasla (araçlar) sürüş tarzımın biraz daha leyhinde.”

“Sınırları keşfedemediğinizde daima kendiniz yönlendirmek zorunda kalırsınız, aşırı zorlayamazsınız. Ve bu araçlar (sürüş stilimin) lehine. Kolayca gidebiliyorsunuz ve işe yarıyor.”

“(Araçlar) Biraz daha sinirli göründüler. Bu yıl Bakü gibi çok sayıda yarış gördüm, burada hata yapmaya mahal yok.”

“Bu yüzden bir şeyler ters giderse, gerçekten ters gidiyor. Ama ben çok fazla zorluğa, çok fazla değişikliğe rast gelmedim.“

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz