Vettel: “Ferrari, 2017 Aracının Eksik Yönlerini Tespit Etti”

0

Vettel’e göre Ferrari, 2017 aracının zayıf yönlerini belirledi ve şampiyonayı korumak için nasıl mücadele edebileceğini iyi anladı.

Scuderia, bu sezon V6 dönemindeki en rekabetçi aracını üretti ve Vettel’in, Mercedes pilotu Lewis Hamilton ile pilotlar şampiyonasında rekabetçi olmasını sağladı.

İki takımın da formu sezon boyunca gelgitliydi fakat sezon arasına zaferle giden takım, dar ve kıvrımlı Hungaroring’de, Ferrari oldu.

Bu zafer, Mercedes’in gelişim yarışında üstünlük sağladığı birkaç yarış sonrasında geldi ancak Vettel, Ferrari’nin iddiasını sürdürebilmesi için hangi alanların ele alınması gerektiğini bildiğini söyledi.

Vettel: “Gittiğimiz her pistte rekabet ettik.” dedi ve devam etti:

“Mercedes’in yarışın içinde olması ve daha rekabetçi olması ve bizim de biraz geride olduğumuz doğru. Pistten piste biraz farklılıklar olması normal”

“Pilotlar olarak bazı pistleri diğerlerinden daha çok seviyoruz, bu araba için de aynı. Değişkenlik göstermesi normal ancak bu bizim hedefimiz değil – biz her pistte en iyi olmak istiyoruz. Durum böyle değil ama üzerinde çalışıyoruz.”

“Aracın ihtiyaçlarını oldukça iyi anlıyoruz. Şimdi biraz daha fazla huzur ve sakinlik ile birkaç şeye bakmaya ve iyileştirmeye çalışacağız.”

Sebastian Vettel, Macaristan’da aldığı galibiyete sevinirken

Vettel, Ferrari’nin bu yıl rekabetçi çabasına övgülerde bulundu ve rakiplerin onların fikirlerini kopyalamasının iyi bir işaret olduğunu ekledi.

“Gerçek şu ki, son birkaç yılır en iyi araca sahip değiliz ve son birkaç yıldır aracı geliştirme konusunda da en güçlü takım değiliz”

“Eğer son üç yıla bakarsanız, bu yıl farklı bir hikaye ve ilerlemeye devam ediyoruz. Bir sürü şey getirdik, bir sürü insanı bizi kopyalarken gördük ama bu iyi bir işaret.”

“Bu, iyi ve yoğun çalışmanın ve bu projeye gelen başarının kanıtıydı ve büyük hızla zorlamaya devam ediyoruz.”

Ferrari’nin bir-iki sonucu markalar şampiyonasında Mercedes ile arayı, dokuz yarış kala, 39 puana indirdi.

Vettel, Hamilton’ın önünde liderliğini 14 puana çıkardı ve takımın sonuna kadar mücadele edebilecek kaynakları ve yeteneklere sahip olduğundan emin.

“Takım bu yıl çok daha iyi durumda ve eğer doğru sonuca ulaşırsanız, biraz ivme kazanmaya başlıyorsunuz. Devam etmek bize kalmış. Doğru insanlara sahip olduğumuzdan oldukça eminim.”

“Güçlü bir aracın nasıl inşa edileceğini biliyoruz ve bu yıl motoru geliştirdik, böylece her şey doğru yönde ilerliyor. Orada olacağımızdan ve büyük puanlar için savaşacağımızdan eminim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz