Kimi Raikkonen: Mercedes Daha İyi Beygir Gücüne Sahip

0

Kimi Raikkonen, şu anda Mercedes’in daha iyi bir beygir gücüne Ferrari’nin ise dar pistler için daha iyi bir şasiye sahip olduğunu düşünüyor.

Fin pilot sezonun ikinci yarısında, iki ekip arasındaki momentumun pistten piste değişeceğini öne sürüyor.

Raikkonen’in teorisini, Ferrari’nin Monaco ve Macaristan’da ilk 2 sırada yer almasıyla Mercedes’in güce bağımlı olan Montreal ve Silverstone’da baskın olması destekliyor.

Macaristan’da uzun turlar boyunca takım arkadaşını takip eden Kimi Raikkonen, “Bazı pistlerin bize daha iyi uyduğundan emin olabilirsiniz çünkü hala geliştirmemiz gereken alanlar var – özellikle sıralama turları için” dedi ve devam etti:

“Mercedes daha iyi beygir gücüne sahip, fakat bu, birçok şeye bağlı. Pistin düzenine bakmanız tek başına yeterli değil: Ah, bu bizim için iyi olacak ve bu… lastikler olacak! Hangi koşulların olacağını söyleyemeyiz ve fark yaratacak birçok küçük şey var.”

“Hadi önce bir tatil yapalım ve Spa’da ne olacağını görelim. Açıkçası şimdi bakarsanız, bizim için [Spa’nın] Budapeşte kadar kolay olmayacağını söylersiniz fakat iyileşmeye çalışıyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Yaz arasından sonra gidilecek ilk durak Spa-Francorchamps’teki Belçika GP’si olacak ve 2004, 05, 07, 09 sezonlarında bu yarışı kazanan Kimi Raikkonen 5. kez galip gelebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz