Honda, Hangi Güncellemeleri Tanıtabileceğinden Emin Değil

0
Fernando Alonso, McLaren Honda

Yusuke Hasegawa, Honda’nın güç ünitesini geliştirmek için daha fazla performans bulduğunu fakat parçaların tanıtmak için yeterince güvenilir olduğuna henüz karar vermediklerini belirtti. 

Japon üretici kış döneminde yeni bir motor konsepti belirledi ve bunun sonucunda bu sezon güç ve dayanıklılık eksikliği ile boğuştu.

Fakat Honda, konsepte bağlılığını devam ettirdi ve Azerbaycan hafta sonunda 3. versiyon güç ünitesini çalıştırdığından beri gerek performans gerekse de dayanıklılık açısındann kazanımlar kaydetti.

Yaz arasının ardından Japon üreticinin 4’üncü güç ünitesini tanıtması bekleniyor fakat Honda, güncellemeden emin olana kadar bunu gerçekleştirmeyecek.

Autosport’a konuşan Hasegawa, “Diğer takımların zaten başardığı hedefi biliyoruz” dedi ve ekledi:

“Diğer takımlarının çoğunun bizim motorumuzla aynı konsepti kullandığını biliyoruz fakat açıkçası kesin çözümü, kesin tasarımı, aynı performans düzeyini başarabileceğimizi bilmiyoruz.”

“Fakat doğrultuyu biliyoruz ve bu performansı elde etmek için bazı unsurları biliyoruz fakat hangi elementleri tanıtmamamız gerektiği konusunda hala sonuca varmadık.”

“Başlıca yanmaya odaklanıyoruz fakat aynı zamanda her alanda odaklanıyoruz, yakıt tüketimi gibi, yardımcı parçalar gibi – daha fazla performans bulmak için her yerde çalışıyoruz.”

Honda, gelecek sezon aynı konseptle devam etmeyi planlıyor ve birkaç araştırma programı bu yılki gelişimin yanı sıra 2018 çalışmalarına odaklanmış durumda.

Hasegawa, Honda’nın konsept değişikliğindeki zorlukları hafife aldığını itiraf etti fakat bu sezon ilerleme kaydettiklerini düşündüğünü belirtti.

“Konsepte bakış açısından, evet, bunu hafife aldık. Stabilize etmek biraz zaman alsa da, üstesinden gelmek zorunda olduğumuz bir evre olduğunu anladık – bu çok zordu.”

“Geçtiğimiz yıl Mayıs’ta bu yılın motoru geliştirmeye başladık ve yeterince hazırlanma zamanına sahip olduğumuzu düşündük fakat bir yıl yeterli değildi.”

“Teorik olarak konuşursaak, zaten birtakım güzel adımlar attık. Hedefimizin ortasındayız fakat zirvedekileri yakalamak için daha fazla adımlar atmamız gerekiyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz