Fernando Alonso: ‘Daha İyi Doğum Günü Hediyeleri Aldım’

0

Hungaroring’de sezonun en iyi sıralama turu sonucu elde ederek 7. sırayı alan Fernando Alonso, alınan sonucun McLaren tarafından beklediğini ancak kendisi için yeterli olmadığını dile getirdi.

Alonso Hungaroring’de yapılan sıralama seansı sonucunda pist üzerindeki en hızlı 8. turu attı ancak İspanyol pilot, Nico Hulkenberg’in vites kutusu değişikliği yüzünden alacağı grid cezası ile 7. sıraya yükselecek.

Bu sezonki en iyi sıralama sonucunu 36. yaş gününde egale eden Alonso, İspanya GP’sinde de 7. sıradan start almıştı ancak İspanyol pilot memnun olabilmek için 7. sıradan daha fazlasını bekliyor.

Alonso, “7. ve 8. sıradan start almak bizim için hafta sonu boyunca en büyük hedefti,” dedi ve devam etti,

“Bu elbette iyi bir sonuç ama daha iyi doğum günü hediyelerim olmuştu. Burada yarış kazandım, burada podyuma çıktım ancak bu pistin yapısına göre aracımızın elde edebileceği en iyi sıranın 7.lik olduğunu biliyorduk.”

“Ancak halen çok gerideyiz, bu yüzden yarın çıkıp eğlenmeye çalışacağız. 2018 sezonu adına arka planda çok fazla şey oluyor, umarım gelecek yıl 7. sıradan daha iyi sonuçlar elde edebiliriz.”

Ferrari, Mercedes ve Red Bull’ların önünde olduğu Alonso, yukarılara çıkabilmesinin ön grupta olacak teknik sorunlara bağlı olduğunu söyledi.

“Yarış sonunda elde edeceğimiz sonuçlar bizden çok önümüzde bulunan kişilere bağlı çünkü onlar ile mücadele edebilecek bir tempoda değiliz. Bu yüzden yukarı çıkabilmemiz için ön grupta bazı sorunların olmasını bekleyeceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz