Wolff: Hamilton Pole’ü Kaçırdı

0

Mercedes patronu Toto Wolff, Hamilton’ın Q3’deki hatasının İngiliz pilota bir pole pozisyonuna mâl olduğunu söyledi.

İlk hakkında dördüncü virajda pist dışına çıkan Hamilton, zaman turu atmayarak pite gelmiş ve seans sonunu beklemeye başlamıştı. Daha sonra ikinci hakkında da üçüncü sektörde hata yapan Hamilton, dördüncülükten ileriye gidemedi. Wolff ise hata yapmamış olsa Hamilton’un pole almış olabileceğini düşünüyor:

“Sıralamalar boyunca geliştik ve bence pole pozisyonu için savaşın içinde olabilirdik. Ama tabii ki sondan ikinci turdaki hata Lewis’in son turuna zarar verdi. Yani aslında (performanstan) memnunum.”

“Geçiş yapmak çok güç. Start onları geçmenin en iyi ihtimali. İlk viraja kadar sürüş epey uzun. Strateji bakımından sanırım çok ihtimal yok.”

Hamilton, Q2’de en hızlı zamanı elde etmiş olmasına rağmen seans boyunca lastiklerdeki vibrasyondan yakınmıştı. Wolff de lastikleri bir türlü ideal konuma getiremediklerini kabul ediyor ve sorunu çözeceklerinden emin.

Hamilton ise Ferrari pilotlarını geçememekten korkuyor.

“Ferrarileri geçmek neredeyse imkansız bir görev olacak, sorun yaşamadıkları müddetçe. Göreceğiz. Verebildiğimiz her şeyi vereceğiz ve en azından puanlar alacağız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz