Ricciardo Güncellemeden Memnun

0

Daniel Ricciardo, bugün gerçekleşen her iki antrenman seansının ardından Red Bull’un, B versiyon şasiye geçmiş gibi hissettirdiğini söylüyor.

Her iki antrenmanda da zirvede yer alan Ricciardo, 2. seansts elde ettiği 1:18.455’lik derecesiyle Hungaroring’in pist rekorunu geliştirmeyi başardı.

Red Bull; düşük güç ve yüksek aero ile şasi performans isteyen Hungaroring’de Ferrari ve Mercedes ile mücadele edebilmeyi umuyordu. Ricciardo, en azından bugün için bunun gerçekleşeceğine dair güçlü sinyaller yolladı.

Red Bull’un Macaristan’a getirdiği güncelleme paketi yeni bir sidepod, ayna, ön kanat ve tabanı içeriyor.

Avustralyalı pilot güncellemeden oldukça memnun görünüyor.

”Bugün, kesinlikle daha fazla ‘B’ versiyon gibi davrandı. Açıkçası bu sabah kutudan oldukça güçlü çıkmış gibi görünüyordu.”

”Pistin açılışında ilk sırada yer aldık ve iyi bir tempoya sahiptik. Uzun sürüşlerde bile güçlüydük, ve bunu öğleden sonra daha sıcak bir pistte tekrarlayabildik.”

”Buraya bazı güncellemeler getirdik ve getirdiğimiz güncellemeler de çalışıyor gibi görünüyor. Araçta kavrama hissi bir miktar daha arttı. Doğru yönde adım attık.”

”Burası, bizim için uygun bir pist. Bu yüzden, arabadan her şeyi çıkarabilirsek hafta sonu büyük puanlar için savaşabiliriz.”

”Oldukça mutluyum ve yarın zirvede kalabileceğime gerçekten inanıyorum.”

Ricciardo’nun aksine, takım arkadaşı Max Verstappen RB13’ün dengesinin darmadağın olduğunu ve gün boyunca dengeyi iyileştirmeye çalıştığını belirtiyor.

”İlk antrenman seansında dengeden memnun değildim. Bir sürü parça değiştirdik ve denge darmadağındı, turu bir araya getiremedim. Bu yüzden araçtan memnun değilim.”

Hollandalı pilot, her iki seansta da zirvede yer alan takım arkadaşından yaklaşık yarım saniye yavaş kaldı. Ancak, bunun gerçek performansı yansıtmadığını da belirtiyor.

”İkinci seansta birçok parçayı değiştirdik ve daha iyi görünüyordu. Daha sonra kırmızı bayraklar sallandı ve süper yumuşak lastiklerle adamakıllı tur atamadık.”

”Zaman olarak değil de sektör derecesi olarak orada görünüyoruz. Yarın için iyi görünüyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz