Kimi Raikkonen Mevcut Formundan Memnun Değil

0

Hayal kırıklığıyla geçen 2017’nin ilk yarısının ardından Kimi Raikkonen, Britanya Grand Prix’indeki güçlü formunu geliştirmeye ve form durumunu değiştirmeye kararlı.

Takım arkadaşı Sebastian Vettel, 3 yarış kazanıp şampiyonada lider olmasına rağmen Kimi Raikkonen ise sadece 3 podyum ve 79 puan toplayabildi. Bu kötü form durumu Fin pilotun Ferrari Başkanı Sergio Marchionne tarafından Avusturya GP’si öncesinde eleştirilmesine neden oldu.

Bununla birlikte, takımın Raikkonen’i önemli bir ödeme kesintisi yapması halinde 2018’de takımda tutmaya razı olacağı anlaşılıyor.

Raikkonen, performansını geliştirmeye başlamak için azimli ve dramatik lastik sorununa rağmen 3. olmayı başardığı Silverstone’da gösterdiği performansı, sık sık tekrarlayabileceğini ümit ediyor.

Raikkonen: “Kesinlikle sonuçlardan memnun değilim. Yarış kazanmak ve her zaman orada olmak istiyorum” dedi ve devam etti:

“Bu yıl bu, sık sık olmadı. Her şeyin ne zaman doğru olduğunu ve gerçekleşen epey şeyler olduğunu biliyorum ve bedelini ödüyorsunuz. Sürüş açısından, hızım var, bu yüzden bu konuda endişelenmiyorum. Bu şeyler, bazı şeyleri doğru yerlere koymakla ilgilidir.”

“Eğer tüm sonuçlara tamamen bakarsanız, pek iyi değil. Fakat bunları bir kenara koyarsak, bazı yerlerde çok mutlu olduğumuzu düşünüyorum bazılarında da çok mutlu olamadık. Son zamanlarda, özellikle geçen hafta sonu, oldukça iyi hissettik.”

“Sonuç istediğimiz gibi değildi ama bunun başka nedenleri var. Umarım araçla aynı hislere sahip oluruz. Eminim sürüş açısından da sorun olmayacak. Tüm detayları doğru bir şekilde almamız ve paketten en iyi şekilde faydalanmamız gerekiyor.”

“[Hungaroring] bizim için daha iyi olmalı, yanılıyor olabilirim fakat umarım yanılmam. Her zaman olduğu gibi elimizden gelenin en iyisini yapacağız. ”

Mevcut sezonu on üzerinden nasıl değerlendirileceği sorulduğunda, Raikkonen gülümseyerek kendine ait klasik bir cevap verdi: “Bugünlerde artık okulda sayıları bulamazsınız. Çok zor şans!”

Raikkonen, Silverstone yarışını, lastik arızasına kadar bugüne kadarki en eğlenceli yarışlarından biri olarak değerlendirdi.

“Bitirilmemiş yarışlar, en kötü yarışlardır ancak bunlar bazen olur. İlk anda söylemek zor, son yarışta çok iyi hissettim. Eğlenceliydi. İşler senin istediğin gibi gittiğinde sen de ihtiyacın olanı yapabilirsin.”

“Her haftasonunda her zaman iyi şeyler vardır ve her hafta sonu kötü şeyler olabilir. Kötü şeyleri en aza indirgemeye ve iyi olanları en üst düzeye çıkarmaya çalışıyoruz. Sadece sonuçlara bakmak kolay. “

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz