Hamilton: Mercedes’ten Ayrılmak Çok Zor

0

Lewis Hamilton, Mercedes’te geçirdiği dört buçuk yılın ardından, 2018’in sonunda sözleşmesi bittiğinde Mercedes’ten ayrılıp başka bir takım için sürmenin zor olacağını söyledi.

Hamilton, genç pilot yetiştirme programıyla tanıştığı ve ilk gençlik kariyerinde büyük destekleri olan McLaren’de altı yıl yarıştıktan sonra 2013’te Mercedes’e geçmişti.

İngiliz pilot üç şampiyonluğunun 2’sini ve 57 yarış galibiyetinin 36’sını Mercedes’te kazandı. 2017 sezonunda da şampiyonluklarına bir yenisini eklemeye oldukça yakın.

Takım ile olan sözleşmesinin bitimine bir yıl kalmasıyla, İngiliz pilotun 2018 sonunda ne yapacağı dikkat konusu oldu. Rakipleri Ferrari ile ilgili herhangi bir planı olmadığını daha önce de belirten Hamilton, Macaristan GP’si öncesinde Mercedes’e sırt çevirmenin çok zor olduğunu söyledi.

“Söylemek zor, olduğum yerden mutluyum. Demedi deme, bu takıma gelmeden önce böyle olacağını tahmin edemezdim. Sonuçlar ne olursa olsun, yaşadığım ortam bu.”

“Bundan daha iyisini hayal edemezdim. Bu çevreye sahip başka bir takım olmadığına oldukça eminim, bundan eminim….”

“Eğer hareket edecek olsaydım, burada sahip olduğum şeyi almaya, denemeye ve bunu başka bir yerde uygulamaya çalışırdım fakat gerçekten bunu yapmayı istiyor muyum? Bu gerçekten gerekmiyor.”

Hamilton, Ferrari ve Williams’a hayranlık duyduğunu fakat emekli olduktan sonra Mercedes’in de kendisi için her zaman özel kalacağını belirtti.

“Elbette hayran olduğum diğer takımlara bakıyorum, Williams’a bakıyorum ve bir gün Williams içi sürmenin ve onların tekrar zirveye geri dönmesine yardımcı olmanın ne kadar havalı olacağını görüyorum, fakat kristal küreye sahip değilim.”

“Bunun ne kadar zaman alacağını veya olası olup olmadığını bile bilmiyorum. Sadece Frank ve tarihi için Williams takımına hayranım.”

“McLaren’le, oradaydım ve onlarla harika, harika bir deneyimi tamamladım. Ferrari dışında daha ilgi çekici olan hiçbir takım yok fakat şu anda burada olmayı seviyorum. Uğruna çalıştığım insanları seviyorum, birlikte çalıştığım insanları seviyorum ve takımın temsil ettiği şeyi seviyorum.”

“Her şeyin ötesinde, bir Mercedes sürücüsü olduğunuzda, tüm sporda sürücülerine Mercedes gibi özen gösteren hiçbir takım yok. Bu yüzden, sırtınızı dönüp gitmek gerçekten yapması zor bir çağrı. Eğer buradan bir gemiye atlarsam bu bıraktığımda olacaktır. Ve bu, her sürücü için aynı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz