Hamilton Mercedes’in Hızlanacağından Emin

0

Lewis Hamilton, Red Bull ve Ferrari ilk gün daha hızlı olsa da Mercedes’in hafta sonu boyunca gelişerek daha da güçleneceğinden emin.

Hamilton, Cuma günü antrenman turlarını 5. sırada noktalamasına rağmen en hızlı turunu rakiplerinin aksine ‘Yumuşak’ hamurla elde etti.

Bununla birlikte ilk günkü çalışmalarda farkların çok az olduğu gözlendi ve ilk 6, 0.5 saniye içerisinde sıralandı ve Hamilton, antrenmanlardan sonra yaptığı açıklamada iyi bir hıza sahip olduklarını ve heyecan verici bir hafta sonu beklediğini açıkladı.

“Günü 5’incilikte bitirdik fakat açık bir şekilde iyi bir hıza sahibiz. Ferrari, Red Bull ve bizim aramızda zaman tablosunun zirvesindeki fark süper derecede yakın. Bu yüzden heyecan verici bir hafta sonu olacak gibi görünüyor.”

“Aracı tam istediğimiz yerde elde etmek adına dengeyi ince ayarlamak için gece boyunca yapılacak biraz daha iş var.”

“3 takımın karışımıyla her ondalık kritik olacak.”

Bottas, her iki seansta da aracın arkasıyla boğuştununun altını çizerek gece boyunca değişiklikler yapmak istediğini belirtti.

“Bugün aracın dengesiyle çok mutlu değildim ve bilhassa arka tarafla boğuşuyordum.”

“Yarın, sıcaklığın yükselmesi bekleniyor, ki bu aracın arka tarafını daha stabil yapmamız gerektiği anlamına geliyor bu nedenle bizim için odaklanılacak ana alanın bu olacağını düşünüyorum.”

“Yarın ilginç olmalı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz