Resmi: Sauber ve Honda Motor Anlaşmasını Karşılıklı Feshetti

0

Honda ve Sauber, 2018 için olan motor tedariği anlaşmasını karşılıklı olarak feshetti.

Motor anlaşması, Sauber’in o dönem takım patronu olan Monisha Kaltenborn ile Masashi Yamamoto arasında imzalanmıştı. Fakat Kaltenborn’un Sauber’den ayrılmasının ardından masaya oturan taraftların gelecek için farklı perspektiflere sahip olması dolayısıyla anlaşmayı feshettiği öğrenildi.

Yamamoto’nun konu hakkındaki görüşleri şöyle:

“Sauber’le iyi bir ilişki inşa ettim ve 2018 F1 sezonuna birlikte girmeyi iple çekiyorduk. Ne varki, takımdaki yönetim değişikliğinden sonraki görüşmelerde iki tarafın gelecek istikametlerimizdeki farklılıklardan dolayı projeyi iptal etmek için karşılıklı anlaşmaya vardık.”

“Sauber’e işbirlikleri için teşekkür etmek ve gelecek için onlara en iyisini dilemek isteriz.”

Daha rekabetçi bir motor aradığı düşünülen Sauber’in takım patronu Frederic Vasseur ise stratejik olarak Honda’yla farklı düşündüklerini söylüyor:

 

Daha rekabetçi bir motor aradığı düşünülen Sauber’in takım patronu Frederic Vasseur ise stratejik olarak Honda’yla farklı düşündüklerini söylüyor:

“Şu aşamada Honda’yla planlamış işbirliğini bırakmamız çok üzücü. Ne var ki, bu karar stratejik sebeplerden ve iyi niyetle veya Sauber F1 takımının geleceği düşünülerek alındı.”

“Honda’yla iş birlikleri için teşekkür etmek ve F1’deki gelecekleri için en iyisini dilemek isteriz.”

Sauber’in gelecek yıl hangi motoru kullanacağı bilinmezken, McLaren’in Honda’yla birlikteliğine devam etmesi bekleniyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz