Magnussen: Hungaroring Monaco’ya Biraz Benzer Olacak

0

Haas pilotu Kevin Magnussen, bu hafta sonu Macaristan GP’sine ev sahipliği yapacak olan Hungaroring’in Monte Carlo ile benzer özellikleri paylaşacağını düşünüyor.

Danimarkalı sürücü Macaristan pistinin Monaco’ya benzer karakteristiğe sahip olduğunu ve geçiş fırsatlarının kısıtlı olduğunu belirtti.

“Macaristan’da geçiş epey zor olacak. Muhtemelen biraz Monaco’ya benzer olacak.”

“Bu oldukça zor bir pist. Çok düzlük yok bu nedenle sürekli çalışıyorsunuz çünkü her zaman bir viraj karşınıza çıkıyor. Bu, biraz go-kart pisti gibi. Zor bir pist çünkü asla bir mola elde edemiyorsunuz buna ek olarak sıcak.”

Magnussen, bu sezonki daha hızlı araçlar sayesinde pistin geçen yıla kıyasla daha hızlı olacağını fakat farkın Silverstone’daki kadar fazla olmayacağını düşünüyor.

“Herhangi bir diğer pistte olduğu gibi, geçtiğimiz yıldan daha hızlı olacak. Macaristan gibi yavaş bir pistte, geçen yıla kıyasla olan fark, farkın çok büyük olduğu Silverstone gibi bazı hızlı pistlerde olduğundan daha küçük olacak.”

“Bu, sizin fren noktanızı değiştiriyor. Geçtiğimiz yıl düzlük olarak adlandırılmayan bazı belli virajlar artık düzlük. Bu, farklı bir sürüş şekli.”

Haas, Britanya GP’sinde hem Brembo hem de Carbon Industrie fren sistemlerini test etmiş ve Magnussen Brembo’yu tercih etmişti. Bununla birlikte Danimarkalı pilot, istikrarlı bir fren paketine sahip olmak için hala yapmaları gereken daha çok işin olduğunu düşünüyor.

“Halen bunun üzerinde çalışıyoruz. Gözlediğimiz şey yalnızca istikrarlı bir performans – ritim kazandıracak ve güven oluşturacak bir şey.”

Magnussen, Hungaroring’de başarılı olmak için lastik yönetiminin hayati faktörlerden biri olduğunu belirterek sözlerini sonlandırdı.

“Lastik performansı bir yarış hafta sonunda anahtardır. Lastikleri çalıştırmak aracın performansındaki en önemli şeydir. (Çalışma) aralığını bulmak önemlidir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz