Ocon Favori Pisti Hungaroring’de İyi Bir Sonuç Almayı Hedefliyor

0

Esteban Ocon, F1’in geleneksel yaz arasına favori pisti Hungaroring’de alacağı iyi bir sonuçla gitmek istiyor.

20 yaşındaki Ocon, yeni takımı Force India’yla çıktığı yarışlardan yalnızca Monaco GP’sinden puansız ayrıldı ve İspanya’da 5. olarak kariyerindeki en iyi sonucu elde etti.

F1’de tam zamanlı yarışmaya başlamadan önce hedefinin her yarıştan puan çıkarmak ve bir podyum almak olduğunu beliten Fransız, bu hafta sonu favori pisti Hungaroring’den iyi bir sonuçla ayrılmak istiyor.

“Budapeşte ve Hungaroring’i seviyorum. Bu, benim sezondaki favori pistim. Formula 3’te yarıştığımda iki galibiyet ve bir ikincilik ile GP3’te çifte podyum elde ettiğimde orada özel bir hafta sonu geçirmiştim.”

“Bu, sürüş konusunda çok tatmin edici bir pist. Ritim elde ettiğinizde harika hissettiriyor çünkü gerçekten araca güvenebilir ve kerblere saldırabilirsiniz. Bir sürücü olarak bana ve benim sürüş stilime uyan bir pist.”

“Arayı ve bataryalarımı yeniden şarj etme şansını dört gözle bekliyorum. Bu çok yoğun bir sezon ve soluklanmak için birkaç hafta almaya hazırım.”

“Takıma katıldığımdan beri işlerin gidişatından dolayı çok mutlu olduğumu söylemek zorundayım. Her yarış daha da güçlü hissediyorum ve yılın ikinci yarısında çok daha fazla potansiyel olduğunu düşünüyorum.”

“Hedefim halen çalışmak ve bir podyum kazanmak fakat öncelik her yarıştan puan toplamaya devam etmek – bir takım olarak ihtiyaç duyduğumuz şey bu. Yalnızca istikrarlı olmamız gerekiyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz