Wehrlein: Sauber 2012’ye Dönmek İstiyor

0
Antonio Giovinazzi (ITA), Sauber F1 Team. Circuit de Barcelona-Catalunya sunset atmosphere.

Pascal Wehrlein, Sauber takımı içinde 2012 formuna dönme arzusu olduğunu söylüyor.

Sauber, 2012 yılında nispeten başarılı bir sezon geçirmiş ve podyumlar kazanarak sezonu en iyi altıncı takım olarak tamamlamıştı. Ancak daha sonrasında İsviçre merkezli takım büyük sorunlarla yüzleşti ve başarı anlamında kısır yıllar geçirdi.

Geçtiğimiz sezonu onuncu sırada tamamlayan ve yıl içinde Longbow Finance tarafından satın alınan takım içinde 2012 yılındaki mutlu günlere dönme arzusu var. İddianın kaynağı ise Pascal Wehrlein.

“Takım şu an yapıyor olduğumuzdan veya geçen yıl yaptığımızdan daha iyisini yapmak istiyor. Bu yüzden şu andan itibaren ‘şanslı yarışlara’ ihtiyacımız var. Kesinlikle şu anda önceden olduğuna göre farklı bir durum var.”

“Takım beş sene önce neredeyse oraya dönmek istiyor. Takımda fiziksel olarak bu arzuyu hissedebiliyorsunuz.”

Öte yandan Wehrlein, Frederic Vasseur’ün takımın başına geçmesini de değerlendirdi:

“Fred işleri ne kadar hızlı değiştirebilir veya nasıl değiştirebilir bilmiyorum, ama yaz arası gelmeden bir yarışımız kaldı. Sezonun ikinci yarısında takım gelecek yıla odaklanacak. Yani bu yıl onun dokunuşlarını çok göreceğinizi sanmıyorum.”

“Fred’e gerçekten saygı duyuyorum. Onunla DTM’de çalıştım. Ben 2015’de orada sürerken bir takımı vardı. Motor sporlarında ve yarış dışında birçok alanda çok fazla tecrübesi var. O çok başarılı bir adam. Sauber’e yardım edebilir ve takım için çok iyi olabilir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz