Giovinazzi: “Çin’de Olanlardan Ders Aldım”

0
Antonio Giovinazzi, Çin GP 2017

Ferrari’nin yedek sürücüsü Antonio Giovinazzi, bir sürücünün zor bir dönemden sonra kendine güvenini kazanmasının en iyi yolunun daha fazla mesafe katetmek olduğunu belirtiyor.

Genç İtalyan, geçtiğimiz hafta sonu Silverstone’da F1 koltuğuna geri döndü ve Cuma sabahı ilk antreman turlarına Haas F1 Takımı’yla katıldı.

Giovinazzi, sakatlık yaşayan Pascal Wehrlein’in Sauber’deki yerini almış ve Wehrlein’in yerine Avustralya ve Çin GP’lerinde piste çıkmıştı. Ancak genç pilota olan güven, Şanghay’da sıralamalarda ve ardından yarışın başlarında yaptığı kazalarla sarsıldı.

Ancak 23 yaşındaki pilot, aksiliklerden birkaç ders aldığını söylüyor.

“Çin’de yaptıklarımdan bir şeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Ve daha iyi öğrenmek, araca geri dönmek, turlar atmak, güveni geri kazanmakla mümkün .”

“En son araçta olduğunuzda kaza yaptıysanız ve artık araçta olma şansınız yoksa, bu gerçekten çok zor.  Bu yüzden geri dönüp güven kazanmak gerçekten önemli.”

“Performansımdan gerçekten memnunum. Ancak dürüst olmak gerekirse, hızlı olmak benim hedefim değildi, hedefim aracı öğrenmekti. Tekrar araca oturmak için sabırsızlanıyorum.”

Giovinazzi ağırlıklı olarak Haas’la katılacağı seanslara odaklandığını söylerken, 2018 için olasılıkları da aklının bir köşesinde tutuyor.

“F1’e katılmak gerçekten zor. Tüm dünya için sadece 20 koltuk var, bu yüzden futbola benzemiyor.”

“Ferrari’deki ilk sezonum. Gerçekten çok iyiler ve onlara güveniyorum, benim için ne yapabileceklerini biliyorlar.”

“Şimdi, bu yıl bana verdikleri yedi antreman seansına odaklanmanın zamanı. Gelecek sene ne olacağını göreceğiz. Her şey olabilir. Umarım önümüzdeki sene koltuk bulurum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz